Ciekawe strony

eso Talk - zbudowane od podstaw oprogramowanie do forum Open Source

Grzegorz Ułan
eso Talk - zbudowane od podstaw oprogramowanie do forum Open Source
16

Antyweb w końcu doczekał się swojego forum, do którego oczywiście zapraszam i zachęcam do aktywnego udziału w jego tworzeniu. Jeśli jednak szukacie dla swojego serwisu oprogramowania do forum i alternatywy do istniejących już rozwiązań, polecam do zapoznania się z propozycją eso Talk. Jakiś czas tem...

Antyweb w końcu doczekał się swojego forum, do którego oczywiście zapraszam i zachęcam do aktywnego udziału w jego tworzeniu. Jeśli jednak szukacie dla swojego serwisu oprogramowania do forum i alternatywy do istniejących już rozwiązań, polecam do zapoznania się z propozycją eso Talk. Jakiś czas temu pisałem Wam o innym systemie dla forów internetowych - Moot, jednak brakowało w nim kilku funkcji takich jak prywatne wiadomości czy cytowanie konkretnych wypowiedzi przy odpowiadaniu.

eso Talk posiada te opcje, do tego jest szybki, prosty, a sama instalacja na własnym serwerze nie powinna nikomu sprawić większego problemu. Wystarczy rozpakować zawartość udostępnionego oprogramowania w odpowiednim katalogu na serwerze i uruchomić w przeglądarce link docelowy.

Po wprowadzeniu niezbędnych danych w zasadzie mamy już gotowe forum i możemy przystąpić do konfiguracji już w ustawieniach forum oraz zakładania kategorii.

Domyślnie forum zainstalowane jest z obsługą języka angielskiego, ale po krótkich poszukiwaniach na forum eso Talk, gdzie również możecie sprawdzić to forum w działaniu, znalazłem spolszczenie do niego.

W ustawieniach możemy dodatkowo aktywować różne wtyczki odpowiedzialne za obsługę powiadomień, wyświetlania emotikon, formatowania tekstu czy dodawania załączników. Teraz pozostaje już tylko założyć odpowiednie kategorie i nasze forum jest gotowe.

Mamy tu możliwość zakładania kategorii dostępnych publicznie jak i tylko prywatne, na przykład dla naszej grupy moderatorów. Są też prywatne konwersacje, nawiązywanie do wypowiedzi konkretnych użytkowników, cytowanie i zaawansowane wyszukiwanie postów.

Jeśli chcecie przetestować eso Talk, że tak powiem, na żywo, zapraszam do mojej testowej instalacji na moim serwerze - esoTalk Forum.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu