E-sport

Duże pieniądze i szansa na karierę esportową! Zmiany w ESL Mistrzostwach Polski

Artur Janczak
Duże pieniądze i szansa na karierę esportową! Zmiany w ESL Mistrzostwach Polski
5

Jedna z najlepszych inicjatyw esportowych w naszym kraju — ESL Mistrzostwa Polski — przechodzi kilka poważnych zmian. Mowa tutaj zarówno o systemie rozgrywek, jak i wynagrodzeniu dla najlepszych drużyn. Organizatorzy rozwijają swoją imprezę od lat, ale w tym roku można mówić o przełomie. Miło się obserwuje, jak scena profesjonalnych graczy się rozwija. W tym momencie Polacy nie mają powodów do narzekań, a i tak podobnych przedsięwzięć — nie wszystkie na taką skalę — wciąż przybywa. Wraz z 15 sezonem pojawia się szansa na prawdziwą karierę i przepustkę do świata poważnego gamingu.

Jeżeli obejrzeliście powyższy materiał, to już wiecie, że walki będą się toczyć o wysoką stawkę. Łączna pula nagród wyniesie aż 260 000 złotych. W przypadku Counter-Strike: Global Offensive wszystkie zespoły, które dostaną się do w fazy zasadniczej (łącznie 8 drużyn), otrzyma po 5 000 zł miesięcznie (1000zł dla każdego z zawodników), przez trzy miesiące. Łącznie daje to kwotę aż 120 000 zł, a na zwycięzców będzie jeszcze czekać dodatkowe 60 000 zł. Czegoś takiego jeszcze nie było w krajowych turniejach esportowych CS-a. Do tej pory zapisało się do turnieju aż 65 zespołów. Ponad 300 osób będzie walczyć o tytuł mistrza polski w Counter-Strike: Global Offensive.

Już od ponad 15 lat nieprzerwalnie angażujemy się w rozwój esportu i wspieranie społeczności graczy, dostarczając im najwyższej klasy rozwiązania. Cieszymy się, że jako oficjalny partner technologiczny będziemy mogli brać aktywny udział w nadchodzących ESL Mistrzostwach Polski - mówi Krzysztof Jonak, Poland Country Manager w firmie Intel.

Jeżeli chodzi o League of Legends, to tutaj pula nagród wyniesie 80 000 zł, z czego 50 000 będzie do zgarnięcia w finale. Gracze LOL-a otrzymają konkretną sumę w zależności od uzyskanego miejsca, co dotychczas nie było obecne w poprzednich edycjach omawianej imprezy.

Wspomniałem wcześniej, że zmianom ulegnie system rozgrywek i tyczy się to obu gier. Konkretne zespoły otrzymają bezpośrednie zaproszenia, natomiast reszta będzie musiała powalczyć w kwalifikacjach online, aby dotrzeć do fazy zasadniczej. Mecze będą rozgrywane w trybie kolejkowym. Dla CS-a mowa o dwumeczach BO1 (zupełnie jak w ESL Pro League), natomiast w przypadku LoL-a mamy jeden mecz BO3. Pod koniec sezonu drużyny z pierwszego i drugiego miejsca — tyczy się obu gier — otrzymają awans do półfinałów, które odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie. Formacje zajmujące od 3 do 6 miejsca zostaną przeniesione do ćwierćfinałów online, gdzie będę się starać o występ w półfinale.

ESL łączy siły z Mountain Dew League

Do tej pory wygrana w ESL Mistrzostwach Polski nie pozwalała na kwalifikację do imprez wyższej rangi. Wraz z piętnastym sezonem to ulegnie zmianie, gdyż pierwszy raz w historii turniej ten jest powiązany z bezpośrednio z Mountain Dew League. Zwycięstwo w krajowych rozgrywkach da tym samym awans do ESL Pro League, najbardziej prestiżowej ligi CS:GO na
świecie. W grze League of Legends, to podobnie jak w poprzednim sezonie, zwycięzcy otrzymają zaproszenie do zamkniętej fazy kwalifikacji Challenger Series Europe czyli przedsionka LCS, prestiżowych rozgrywek LoL-a. Mistrzostwa Polski w League of Legends są oficjalnie wspierane przez Riot Games.

Nowy sezon ESL Mistrzostw Polski to krok milowy w stronę dalszej profesjonalizacji krajowych rozgrywek esportowych. Postawiliśmy sobie jeden jasny cel – dać jak największe wsparcie graczom, zarówno jeśli chodzi o poprawę ich komfortu finansowego, jak również możliwość awansu do rozgrywek światowych – mówi Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający w polskim oddziale ESL.

Sprzęt dla zawodników zostanie dostarczony przez firmę Intel, która jest oficjalnym partnerem technologicznym ESL. To właśnie dzięki niej również widzowie będą mogli liczyć na najwyższą jakość realizacji tego widowiska esportowego. Wszystkie komputery PC używane w turnieju będą wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ i7.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu