E-sport

Mistrzostwa Polski ESL z blisko milionem widzów na Twitchu! Liczby mówią same za siebie

PW
Paweł Winiarski
1

ESL Mistrzostwa Polski to coś, wobec czego żaden fan e-sportu nie może już przejść obojętnie. Po raz pierwszy w historii zawodnicy otrzymywali regularne pensje, a pula nagród przekroczyła ćwierć miliona złotych.

ESL Mistrzostwa Polski już za nami, z tej okazji organizator przygotował podsumowanie, które robi wrażenie. Zwycięzcami 15. sezonu ESL MP zostali Team Kinguin w CS: GO oraz Illuminar Gaming w LoL-a. 15. sezon to rekordowa jak dotąd pula nagród, która wyniosła 260 000 zł. Co więcej, pierwszy raz w historii zostały wypłacone regularne pensje dla zawodników - w sumie 120 000 zł.

Zwycięzcy turniejów otrzymali awanse do prestiżowych europejskich rozgrywek - CS: GO - Mountain Dew League, czyli przedsionka ESL Pro League. Zwycięzcy LoL-a natomiast do zamkniętych kwalifikacji do Challenger Series.

esl mistrzostwa polski infografika

Team Kinguin zaliczył awans do ESL Clash of Nations, czyli zmagań najlepszych drużyn narodowych na Madrid Gaming Experience 2017, które odbędą się 27-28 października.

Rozpoczynając 15. sezon ESL Mistrzostw Polski postawiliśmy sobie jasny cel – wykonać krok milowy w stronę dalszej profesjonalizacji krajowych rozgrywek esportowych. Daliśmy graczom maksymalne wsparcie, zarówno jeśli chodzi o poprawę ich komfortu finansowego, jak również możliwość awansu do rozgrywek światowych.

– mówi Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający w polskim oddziale ESL.

Sumaryczna liczba odsłon opublikowanych we wszystkich kanałach Cybersport.pl oraz ESL Polska wyniosła 23 miliony. To wręcz gigantyczny skok w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to mówiło się o zasięgach rzędu 5 milionów. Najważniejsza krajowa liga e-sportowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem i doskonale to widać.

Tak duże zainteresowanie ESL Mistrzostwami Polski pokazuje, że cała społeczność coraz chętniej śledzi polskie turnieje i ogląda je także za pośrednictwem nowych dla transmisji esportowych platform, jak, np. streamingu live na Facebooku.

– dodaje Pikiewicz.

zawody gamingowe illuminar gaming

Rozgrywki podczas 15. sezonu ESL Mistrzostwa Polski obejrzało na Twitch.tv 858 360 unikalnych widzów. Liczba wyświetleń transmisji na Twitchu i Facebooku wyniosła 2 800 000, a łączny czas spędzony na oglądaniu rozgrywek na dwóch wymienionych platformach to 633 253 godziny.
Średni czas oglądania finałów ESL MP w League of Legends to aż 1:20:35.
Mecz finałowy w CS:GO pomiędzy Team Kinguin i AGO w szczytowym momencie na Twitch.tv oglądało jednocześnie 20 631 widzów.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu