Telekomy

eSIM dostępny już dla wszystkich klientów abonamentowych w T-Mobile

Grzegorz Ułan
eSIM dostępny już dla wszystkich klientów abonamentowych w T-Mobile
12

Po Orange i Plusie przyszedł czas też i na klientów indywidualnych T-Mobile, którzy od dziś mogą już wymieniać swoje tradycyjne plastikowe karty SIM na wirtualne karty eSIM.

Tak naprawdę to kolejna odsłona eSIM w T-Mobile, początkowo udostępniona została u tego operatora usługa multiSIM, dzięki której klienci mogli skorzystać z tej samej karty, ale w postaci wirtualnej korzystać na swoich smartwatchach. W dalszej kolejności i już w pełnym zakresie usługi eSIM udostępnione zostały klientom korporacyjnym, a teraz klientom indywidualnym.

Warunkiem jest wykupienie lub posiadanie aktualnie jednego z abonamentów w taryfach T, tak więc na dziś eSIM w T-Mobile dostępne jest już w:

  • Taryfach T
  • MagentaBIZNES
  • Jump proFirma

Wymiany fizycznej karty SIM na wirtualną eSIM można dokonać w dowolnym salonie T-Mobile lub łącząc się z infolinią operatora.

Wymianę karty SIM na eSIM można w T-Mobile zamówić na dwa sposoby – udając się do jednego z salonów lub łącząc się z telefoniczną obsługą klienta. Instrukcję instalacji karty wraz ze specjalnym kodem QR klient otrzyma na podany przez niego e-mail, a jednocześnie na jego telefon dotrze wiadomość SMS zawierająca hasło niezbędne do otwarcia plików.

Dokładna instrukcja wymiany zaprezentowana została też na specjalnym filmie, który z okazji tej premiery udostępnił T-Mobile.

Na dziś z usługi eSIM mogą korzystać klienci Orange (również Orange Flex, bez nju mobile) oraz wirtualnego operatora Otvarta, no i teraz klienci T-Mobile, jednak bez ofert na kartę i bez klientów korzystających z submarki Heyah.

Tak więc z operatorów infrastrukturalnych pozostał nam już tylko Play, który jeśli mnie pamięć nie myli obiecywał udostępnienie usługi eSIM już dwa lata temu.

Źródło: T-Mobile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news