Android

ES FIle Explorer przebrany w Material Design. Wygląda świetnie! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
ES FIle Explorer przebrany w Material Design. Wygląda świetnie! [prasówka]
15

Jeśli chodzi o menedżery plików dla Androida, jestem wielkim fanem polskiego Solid Explorera. Nie można jednak pomijać innych świetnych programów działających na rynku. Do takich z całą pewnością możemy zaliczyć ES File Explorera, który w najnowszej wersji 4.0 otrzymał odświeżony interfejs Material...

Jeśli chodzi o menedżery plików dla Androida, jestem wielkim fanem polskiego Solid Explorera. Nie można jednak pomijać innych świetnych programów działających na rynku. Do takich z całą pewnością możemy zaliczyć ES File Explorera, który w najnowszej wersji 4.0 otrzymał odświeżony interfejs Material Design.

Nowy ES File Explorer

Menedżer plików to jedna z podstawowych i prawdopodobnie najważniejszych aplikacji na każdym Androidzie. Wybór jest tutaj naprawdę ogromny, ale tak naprawdę jest tylko kilka rozwiązań szczególnie godnych polecenia. ES File Explorer w wersji 4.0 zasługuje na to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Program wreszcie porzucił dość archaiczny interfejs i przeobraził się z brzydkiego kaczątka w dorodnego łabędzia. W nowej wersji dominują tutaj biel i błękit. Stylistyka jest prosta, całkowicie spłaszczona, a poszczególne elementy odświeżone. Niemniej trzeba zaznaczyć, że całość nie jest w 100 proc. zgodna ze wskazówkami Google. Aktualizacja pojawia się u kolejnych grup użytkowników stopniowo. Najwyraźniej w ten sposób autor chce zostawić sobie furtkę do wyeliminowania błędów i załatania luk przed szerszym wdrożeniem.

Mediatek Helio X22 oraz X30

Tajwański MediaTek niebawem wprowadzi na rynek kolejne serie 10-rdzeniowych procesorów. Układy Helio X22 oraz X30 mają być przeznaczone dla urządzeń z wyższej półki cenowej. Model X22 to ulepszona wersja obecnego już na rynku od pewnego czasu procesora X20. Z kolei X30 dysponuje przebudowanym układem rdzeni, co ma skutkować zwiększoną wydajnością. Podobnie jak inne wielordzeniowe procesory, rozwiązania te dysponują rdzeniami o różnym zastosowaniu. Nie jest to jednak architektura big.LITTLE. W przeciwieństwie do niej MediaTek oferuje trzy lub więcej niezależnie działających grup rdzeni. W przypadku X30 wygląda to następująco:

  • 4x ARM Cortex-A72 2.5 GHz
  • 2x ARM Cortex-A72 2 GHz
  • 2x ARM Cortex-A53 1.5 GHz
  • 2x ARM Cortex-A53 1 GHz

Procesor wspiera ponadto GPU Mali-T880 i oferuje wsparcie dla 4 GB RAM i magazynu danych eMMC 5.1. W przypadku Helio X22 ma to wygląda najprawdopodobniej następująco:

  • 2x ARM Cortex-A72 2.5 GHz
  • 4x ARM Cortex-A53 2 GHz
  • 4x ARM Cortex-A53 1.4 GHz

Nowe Xperie

Pojawiły się pierwsze informacje o nowych smartfonach Xperia. Sony przygotowuje się do premiery modeli C5 oraz M5. Pierwszy z nich to 6-calowy phablet z matrycą FHD napędzany procesorem MediaTek 6752 z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie ma posiadać aparaty 13 oraz 5 Mpix, a także baterię 2930 mAh. Cenę szacuje się na 340-360 dolarów.

Xperia M5 ma posiadać 5-calowy ekran FHD, topowy obecnie procesor MediaTek Helio X10, 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Wszystko to dopełni aparat 21 Mpix z sensorem IMX230 i przysłoną f/2.2 oraz zgodna z normą IP68 konstrukcja. Przecieki nic nie mówią niestety o cenie.

Jak Wam się podoba Sony bez Snapdragonów? Wydaje się całkiem zachęcające.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu