Felietony

Era "post-pc" według Apple, a kabel i PC cały czas niezbędne

Grzegorz Marczak
Era "post-pc" według Apple, a kabel i PC cały czas niezbędne
7

Warto przeczytać dobrą kontrę w stosunku do obwieszczanej przez wszystkich (łącznie z Jobsem) ery post-pc jaką rozpoczęło Apple ze swoim iPadem. Zapowiadając bowiem erę "post-pc" trzeb najpierw sprawdzić czy własne produkty są w stanie funkcjonować bez klasycznego PC. Niestety w przypadku urzą...

Warto przeczytać dobrą kontrę w stosunku do obwieszczanej przez wszystkich (łącznie z Jobsem) ery post-pc jaką rozpoczęło Apple ze swoim iPadem. Zapowiadając bowiem erę "post-pc" trzeb najpierw sprawdzić czy własne produkty są w stanie funkcjonować bez klasycznego PC.

Niestety w przypadku urządzeń mobilnych Apple, klasyczny komputer i kabelek jest czymś niezbędnym bez czego nasze urządzenia nie mogą być nawet uruchomione. Nie możemy bowiem bez nich aktywować na przykład iPada, nie możemy synchronizować naszych danych i robić kopi zapasowej danych. Do tego wszystkie na razie jeszcze produkty Apple potrzebują klasycznego PC.

Wprawdzie o przełomowych usługach w chmurze było sporo plotek przed konferencją 2 marca. Okazało się jednak, że zamiast tego Apple pokazało długie i nudne prezentacje kolejnych wersji swoich aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad