Bezpieczeństwo w sieci

Wyciek danych z Epic Games? Podobno zagrożone mogą być dane ponad stu milionów użytkowników

Kamil Świtalski
Wyciek danych z Epic Games? Podobno zagrożone mogą być dane ponad stu milionów użytkowników
9

Możliwe że poza sądowymi przepychankami z Apple Epic Games ma na głowie nowy problem. Ogromny wyciek danych.

Zobacz też: Sądowe potyczki Apple i Epic Games są komentowane na internetowych streamach  

Od razu na starcie zaznaczę, że to jeszcze nie są żadne potwierdzone informacje — a firma wciąż oficjalnie nie zabrała głosu w sprawie. Wczoraj w sieci pojawiły się pierwsze informacje, jakoby dane użytkowników zarejestrowanych w Epic Games mogły być zagrożone. Niewykluczone, że chodzi nie tylko o nazwy użytkowników, ale także adresy e-mail oraz hasła.

Zobacz też: Ojciec Epic Games przyznaje, że swoją walkę z Apple planował od lat

Pierwszy raz doniesienia o potencjalnym wycieku pojawiły się na forum Reset Era. Użytkownik Ashen One opisał tam historię, z której wynika jakoby operator Master Card poinformował 22 kwietnia 2021 o wycieku danych z Epic Games — w tym nazwy użytkownika, hasła oraz adresu e-mail. Inny użytkownik wspominał o tym, że otrzymał notyfikację za pośrednictwem NortonLifeLock.

Zobacz też: Czy Steam pomoże Apple w walce z Epic Games? No nie bardzo…

Czy są powody do obaw? Na tę chwilę nie wiadomo — tak jak wspomniałem wyżej, obecnie informacje te warto traktować jako niepotwierdzoną plotkę. Epic Games nie zabrało zdania w tej kwestii, ofiar potencjalnego wycieku jest niewiele. Istnieje duże prawdopodobieństwo że przy takiej skali wycieku (mowa o ponad stu milionach użytkowników) wieść zaczęłaby roznosić się znacznie szybciej, jednak póki co w temacie jest wyjątkowo cicho. Dlatego do wszystkich rewelacji podchodzę ze sporą rezerwą — ale też warto mieć temat na oku. Zwłaszcza, jeżeli nie mieliście aktywowanego dwuskładnikowego uwierzytelniania.

Źródło: Reddit, Reset Era

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu