Gry

Tego jeszcze nie grali. Emulator z AI przetłumaczy grę na wybrany przez Was język

Paweł Winiarski
Tego jeszcze nie grali. Emulator z AI przetłumaczy grę na wybrany przez Was język
6

Scena emulacji ma się świetnie i choć cały czas jest wokół niej sporo kontrowersji, cały czas się rozwija. A gdyby tak dołączyć do emulatora algorytm, który tłumaczyłby gry na inny język. Świetny pomysł.

Emulator RetroArch w wersji 1.7.8 otrzymał bardzo ciekawą funkcję. Algorytm AI używający machine learning pozwala tłumaczyć oryginalny tekst gry na inny, wybrany przez użytkownika język. Korzysta z serwisów (na przykład google'owskiego), które odczytuje tekst z ekranu i tłumaczy go w locie serwując obrazek z tłumaczeniem lub tłumaczenie głosowe. Jak to w przypadku emulatorów bywa, nic nie jest tu proste i łatwe jak w rynkowym oprogramowaniu i trzeba aplikację odpowiednio skonfigurować by skorzystać z funkcji tłumaczenia przez AI. To będzie też tak dobre jak dobre tłumaczenia zapewnią serwisy, z których korzysta algorytm.

Dla kogo taki bajer? Na pewno dla osób, które grają w produkcje bez tłumaczenia - a chociażby świetnych japońskich gier, które nigdy nie otrzymały anglojęzycznej wersji jest całkiem sporo. Myślę również, że nawet jeśli tłumaczenie nie będzie idealne, to i tak zapewni większy komfort zabawy niż domyślanie się "krzaczków" z oryginalnej wersji. A mam wśród swoich znajomych kilka osób, którym nie przeszkadzała w zabawie nieznajomość japońskiego.

To, jak działa algorytm możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu