VOD

Królowa Elżbieta II - sprawdź, gdzie obejrzysz transmisję z pogrzebu

Jakub Szczęsny
0

Bez wątpienia, Elżbieta II to ikoniczna postać ostatniego stulecia. 19 września w opactwie Westminsterskim odbędzie się ceremonia pochówku monarchini. Wyznaczono, iż godziną rozpoczęcia wydarzenia będzie 11:00 czasu lokalnego (12:00 czasu polskiego). Ów dzień będzie także ostatnim dniem żałoby narodu brytyjskiego. Na ten smutny moment w naszej historii będzie patrzeć cały świat. Sprawdźcie, jak obejrzeć ceremonię w Polsce.

Królowa Elżbieta II spocznie na zamku w Windsorze w Kaplicy Świętego Jerzego. W tym samym miejscu spoczywają jej rodzice - Jerzy VI oraz Królowa Matka, a także siostra Elżbiety II - Małgorzata. Ów dzień będzie również pierwszym od 57 lat, w którym odbywa się państwowy pogrzeb. Warto nadmienić, iż ostatnią tego typu ceremonią był pochówek Winstona Churchilla: to właśnie Elżbieta II swoim dekretem zarządziła, iż powinien on zostać pochowany z dochowaniem wszelkich honorów.

Pogrzeb Elżbiety II. Jak i gdzie oglądać?

Pogrzeb Elżbiety II w polskich stacjach telewizyjnych obejrzymy praktycznie wszędzie. Wiadomo, iż TVN24 planuje wydanie specjalne swojego programu, które rozpocznie się o godzinie 10:00. News24 od 9:30 prowadzi wydanie nadzwyczajne swojego programu, natomiast Telewizja Polska od 11:30 będzie transmitować ceremonię pogrzebową Królowej Elżbiety II od 11:30 na pierwszym kanale TVP. Co więcej, transmisje będą prowadzone także w TVP INFO oraz w TVP World. Polsat News także będzie transmitować pogrzeb Elżbiety II od godziny 11:00.

Jeżeli chodzi o transmisję online - kanał The Royal Family Channel, który dokumentuje życie brytyjskiej rodziny królewskiej, będzie transmitować uroczystości pogrzebowe w Internecie. Będzie to prawdopodobnie najbardziej dokładna, lecz pozbawiona komentarzy dziennikarzy relacja z pochówku Elżbiety II.

Jesteśmy świadkami historii. Niestety, skończyła się pewna epoka

Elżbieta II była wielką postacią, która widziała zmieniający się świat - ponadto, sama miała wpływ na jego kształt poprzez swoje decyzje. Znana była z bardzo wysublimowanego, inteligentnego i czasem "niearystokratycznie" prostolinijnego humoru. Żegnamy kogoś, kto niby był nam bardzo daleki... ale jednak mam poczucie, iż był zdumiewająco blisko każdego z nas.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu