Motoryzacja

Elektryczny Mercedes EQ C przyłapany. Nawet 500 km zasięgu na jednym ładowaniu!

Marek Adamowicz
Elektryczny Mercedes EQ C przyłapany. Nawet 500 km zasięgu na jednym ładowaniu!
1

Mercedes prowadzi bardzo intensywne prace nad swoją elektryczną linią EQ. Na torze Nurburging przyłapany został elektryczny SUV. Będzie w tym roku premiera?

Testy elektrycznego SUV-a Mercedesa z rodziny EQ prowadzone są już od dłuższego czasu. Auto poddawane jest intensywnym próbom w najróżniejszych warunkach. Wcześniej auto poruszało się w temperaturach przekraczających -30 stopni Celsjusza, a teraz motoryzacyjni szpiedzy przyłapali je podczas dynamicznych jazd po Północnej Pętli toru Nurburgring. Wszystko wskazuje na to, że Mercedes chce przygotować dla swoich klientów idealny produkt, który będzie w stanie rywalizować z produktami takich producentów jak Tesla czy Audi. Co już wiemy o nowym Mercedesie EQ C?

Chociaż sam producent niewiele zdradza szczegółów, na temat elektrycznego SUV-a lecz z przecieków i plotek krążących po Internecie możemy się dowiedzieć całkiem sporo. Niestety niewiele o samej stylistyce, bo wygląd EQ C nadal skrywany jest pod mocnym kamuflażem. Nie ma również oficjalnych informacji o napędzie samego Mercedesa EQ C, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że elektryczny SUV napędzany ma być dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy ponad 400 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Nie są to wartości, które na najmocniejszych odmianach Tesli robią wrażenie, ale możliwe, że podobnie jak w przypadku Audi e-tron, Mercedes również poradzi sobie z problematyką nadmiernego nagrzewania akumulatorów.

Mercedes EQ C ma być wyposażony w akumulatory o pojemności 70 kWh. By zachować lepszy środek ciężkości, prawdopodobnie zamontowane zostaną pod podłogą samochodu. Kolejne plotki twierdzą, że realny zasięg elektrycznego SUV-a ze Stuttgartu, może przekroczyć nawet 500 km na jednym ładowaniu. Jednak przyzwyczajeni do tego, że producent swoje, a życie swoje, trzeba zakładać, że na jednym ładowaniu nowym Mercedesem EQ C możliwe będzie przejechanie około 300-350 km.

Do końca nie wiadomo też, kiedy auto zostanie zaprezentowane. Wiadomo tylko, że pod koniec bieżącego roku pojawi się pierwsze auto z rodziny EQ – będzie to Mercedes EQ E. Zapowiada się gorąca końcówka roku dla samochodów elektrycznych. Poniżej możecie zobaczyć filmik, którego autorem jest Automotive Mike.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=73&v=fyychtELGzs

źródło zdjęć: motor1.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu