Apple

Czy tak będzie wyglądał przyszłoroczny iPhone? Apple patentuje elastyczne ekrany

Piotr Kurek
Czy tak będzie wyglądał przyszłoroczny iPhone? Apple patentuje elastyczne ekrany
44

Apple od lat pokazuje światu ciekawe rozwiązania, nie tylko mobilne. Nowe sprzęty zachwycają miliony, jednak to patenty firmy dostarczają zdecydowanie więcej emocji. Ostatnimi są dokumenty na temat giętkich ekranów, które mogą wkrótce zawitać do iPhone’a.

Ostatnie doniesienia z Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dotyczyły autonomicznych aut i ustawienia ich w peleton pozwalający na ergonomiczną, płynną i bezpieczniejszą jazdę samochodami. Jednak to wciąż patent, który może, ale nie musi zostać zrealizowany. Firma jednak wie, że warto mieć prawa do pewnych rozwiązań — nawet jeśli ich użycie to pieśń przyszłości.

Zobacz też: Apple dołącza do peletonu autonomicznych samochodów. I to dosłownie

Apple jednak nie daje za wygraną i serwuje kolejne patenty, które mogą wskazywać kierunek firmy na najbliższe kilka lat, a może i rok. Plotkuje się, że już w 2019 roku firma przedstawi światu swoją własną koncepcję telefonu ze składanym, elastycznym ekranem. Ma to być odpowiedź na nowe rozwiązania Samsunga, który we współpracy z Google pracuje nad telefonem wyposażonym w Infinity Flex — giętkim wyświetlaczem.

Zobacz też: Apple chce mieć lepiej zabezpieczone urządzenia. Patent już jest, teraz czekamy na wcielenie go w życie

Najnowsze wnioski patentowe, datowane na 15 listopada, prezentują nowe podejście do tematu elastycznych ekranów. Telefon Samsunga ma się rozkładać niczym książka, tworząc tablet. Urządzenie Apple wybiera zupełnie inny kierunek — wyświetlacz ma oplatać całą jego bryłę pod taflą szkła. Tego typu rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie całej przestrzeni telefonu lub tabletu bez konieczności jego dodatkowego rozkładania.

Wystarczy spojrzeć na iPoda Nano 5. generacji i wyobrazic sobie, że całe urządzenie jest oplatane przez jeden ekran. W poprzednich patentach Apple dedykowanych wyświetlaczom, pokazywano coś na wzór zwoju pergaminowego — zrolowane z obu stron telefon będzie mógł się swobodnie zwijać i rozwijać, co skutkować miało drastycznym zmniejszeniem całego urządzenia.

Zobacz też: Apple przygotuje większego iPhone’a z jednym aparatem? Być może podwójne aparaty znikną

Źródło: Digital Trends

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile