Netflix

Od zbiórki na Kickstarterze do Netfliksa. Ekspolodujące kotki doczekają się serialu i gry wideo

PK
Patryk Koncewicz
0

Serialowa adaptacja gry karcianej. Brzmi dziwnie? Nie dla Netfliksa

Adaptacje – choć można im zrzucić żerowanie na istniejącym już produkcie – sprzedają się bardzo dobrze. To dość naturalne zjawisko, że dzieła kultury płynnie przemieszczają się między różnymi formami przekazu. Zazwyczaj schemat ten opiera się na ekranizacji książki lub gry, bądź też rozdrobnieniu hitów wielkiego ekranu na serialowe kontynuacje. Czasem jednak sukces danej formy jest tak duży, że interesują się nim dziedziny z pozoru kompletnie niepowiązane. Spodziewalibyście się serialowej adaptacji gry karcianej? Ja też nie. A mimo to, takowa powstanie a rolę główną zagrają… eksplodujące kotki.

Kocia ruletka trafi na Netflix. Podwójnie

Exploding Kittens to przykład jednej z najbardziej sukcesywnych kampanii crowdfundingowych. Pomysł na grę okazał się strzałem w dziesiątkę, a jej twórcom błyskawicznie udało się zebrać na Kickstarterze miliony dolarów. Zasady są dość proste i przypominają rosyjską ruletkę. Gracze naprzemiennie dobierają karty ze śmiesznymi kotami aż do momentu, kiedy jeden z nich wyciągnie kota-pułapkę, który kończy nieszczęsny żywot gracza. Tyle wystarczyło, aby gra rozpełzła się po całym świecie, stając się podstawą wielu zakrapianych spotkań w gronie znajomych.

Eksplodujące kotki osiągnęły tak dużą popularność, że Netflix zdecydował się stworzyć podwójną adaptację planszówki. Podwójną, bo kotki otrzymają zarówno serial, jak i grę na urządzenia mobilne. Serial fabularnie opierać będzie się na konflikcie między Bogiem a Diabłem, którzy zstępują na ziemię pod postacią muskularnych kotów. Gra natomiast ma być mobilną adaptacją rozgrywki Eksplodujących kotków, z drobnymi urozmaiceniami ze strony Netfliksa. Nie wiadomo na razie, czy będzie to dokładnie ta sama produkcja, którą już teraz można za drobną opłatą pobrać z App Store, czy raczej zupełnie nowa odmiana. Gry doczekamy się prawdopodobnie już w maju, jednak na serial będziemy musieli poczekać do 2023 roku.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news