Mobile

Ekskluzywny telefon? Dior ma dla Ciebie jeden!

JT
Jakub Tepper
13

Nigdy nie rozumiałem fenomenu, a może raczej "fenomenu" telefonów Vertu. Kosztowały krocie i chociaż posiadały obudowę wykonaną ze szlachetnych materiałów, to jednak zarówno wnętrzności jak i design urządzenia pozostawiały wiele do życzenia. Rynek telefonów ekskluzywnych jednak się dalej rozwijał i...

Nigdy nie rozumiałem fenomenu, a może raczej "fenomenu" telefonów Vertu. Kosztowały krocie i chociaż posiadały obudowę wykonaną ze szlachetnych materiałów, to jednak zarówno wnętrzności jak i design urządzenia pozostawiały wiele do życzenia. Rynek telefonów ekskluzywnych jednak się dalej rozwijał i z czasem dostaliśmy urządzenia powstałe w kolaboracji znanych marek technologicznych i modowych (LG x Prada, Samsung x Armani, Motorola x Dolce&Gabbana). Te modele jednak nie były znowu aż takie drogie, stanowiąc lekko przebudowaną wersję już istniejących modeli. Dla odpowiednio zamożnych fashion victims swoją ofertę przygotował Dior. Ofertę odpowiednio wycenioną.

Smartfon nie posiada żadnych skomplikowanych oznaczeń, w zamian zaś znajdziemy go po prostu jako "Dior phone touch". Model ten wyposażony jest w 5MP kamerę, 3.2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 854x480, 3G, odtwarzacz MP3, Wi-Fi, moduł GPS i wszystko inne, co nowoczesne smartfony posiadają.

Słuchawka składa się podobno z 99 ręcznie złożonych we francuskim atelier projektanta elementów najwyższej jakości. I najważniejsze - system operacyjny to Android, więc słuchawka jest w miarę na czasie i można jej wygodnie używać. Albo prawie wygodnie. Cena, ustalona na colette w wysokości 3900 euro, rodzi pytanie o spokój użytkownika tak drogiego urządzenia na ulicy. Niestety nie udało mi się ustalić, czy umożliwiające przymocowanie telefonu do ręki kajdanki są w zestawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroid