Polska

Ekino.tv zamknięte, Policja na poważnie bierze się za walkę z pirackimi serwisami

GU
Grzegorz Ułan
43

Dokładnie taka sama sytuacja, jak sprzed roku, kiedy to najpopularniejszy wtedy Kinomaniak.tv zniknął z sieci. Podobnie też pożegnali się na swojej stronie, pozostawiając na niej jedynie napis THE END. Początek końca tego serwisu miał miejsce w środę, kiedy to Policja weszła jednocześnie do kliku...

Dokładnie taka sama sytuacja, jak sprzed roku, kiedy to najpopularniejszy wtedy Kinomaniak.tv zniknął z sieci. Podobnie też pożegnali się na swojej stronie, pozostawiając na niej jedynie napis THE END.

Początek końca tego serwisu miał miejsce w środę, kiedy to Policja weszła jednocześnie do kliku mieszkań osób prowadzących nielegalny proceder udostępniania filmów w kilku serwisach ze streamingiem.

6 maja br. z prokuratorskimi nakazami policyjne grupy realizacyjne weszły do mieszkań i firm wszystkich podejrzanych. W każdej grupie był także biegły informatyk, który typował sprzęt do zabezpieczenia. Sprawcy zostali zatrzymani, nie stawiali oporu.

W sumie policjanci zabezpieczyli około 150 tysięcy złotych w gotówce, 40 komputerów i dysków, 10 laptopów, dokumentację potwierdzającą relacje finansowe i biznesowe pomiędzy podmiotami w Polsce i za granicą. U głównego podejrzanego zabezpieczono na poczet grożących kar finansowych luksusową limuzynę marki Jaguar, kilka markowych zegarków wartych po co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych każdy, kilkadziesiąt kart telefonicznych SIM.
Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Olsztyna i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na chwilę obecną postawiono wszystkim podejrzanym dwa zarzuty, oprócz nielegalnej dystrybucji filmów również pranie brudnych pieniędzy, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Widać, że to już nie są żarty, a historia z Kinomaniakiem nie była ostatnia. Naśladowcy podzielili ich los, a w kolejce jest jeszcze kilka innych serwisów. Podejrzewam, że niedługo usłyszymy podobne doniesienia odnośnie pozostałych.

Grafika.
Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu