Polska

Niedługo bilety na koncerty i wydarzenia kupisz również na Allegro. Serwis łączy siły z eBilet.

Paweł Winiarski
Niedługo bilety na koncerty i wydarzenia kupisz również na Allegro. Serwis łączy siły z eBilet.
3

Allegro robi wiele by nie być uznawanym tylko za serwis aukcyjny. Były świetne filmy z serii Legendy Polskie, teraz firma wchodzi w nową kategorię: bilety na wydarzenia rozrywkowe i kulturalne

Bilety na najbardziej ekscytujące imprezy rozrywkowe w Polsce, w tym najpopularniejsze festiwale muzyczne, m.in. Open'er, Orange Warsaw Festival, rozrywkę dla całej rodziny np. Cirque du Soleil czy Disney on Ice oraz tysiące innych wydarzeń będą wkrótce dostępne dla klientów Allegro dzięki połączeniu sił Allegro i eBilet.pl. To kolejny ważny kamień milowy dla stale zmieniającego się serwisu Allegro, oferującego najszerszy wybór produktów i usług, a wkrótce także ekscytujących doświadczeń.

- czytamy w notce prasowej.

Allegro zawarło umowę inwestycyjną z liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce - eBilet. Owocem współpracy ma być wygodny dostęp do szerokiego katalogu popularnych wydarzeń kulturowych, sportowych muzycznych i rodzinnych. Chyba nikogo nie powinno dziwić, że Allegro jest tematem zainteresowane - internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 milionów złotych i rośnie o około 20% rocznie. Owocem współpracy ma być również wprowadzenie na eBilet.pl mechanizmów znanych z samego Allegro - takich, jak na przykład Allegro Smart. Klienci mają otrzymać wygodny dostęp do biletów oraz geolokalizowane rekomendacje wydarzeń czy plan sal widowiskowych, wybór miejsca i dedykowane centrum obsługi klienta.

Kiedy projekt wejdzie w życie? W tej chwili transakcja oczekuje na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

grafika

źródło: informacja prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu