E-commerce

eBay znosi opłaty za wystawienie przedmiotów. Chcą powalczyć o polskich użytkowników przed świętami

Grzegorz Ułan
eBay znosi opłaty za wystawienie przedmiotów. Chcą powalczyć o polskich użytkowników przed świętami
24

To był chyba jeden z najbardziej nieudanych debiutów zachodniego serwisu na polskim rynku, który przeszedł praktycznie bez echa. Co potwierdziło zresztą dominującą rolę Allegro wśród polskich internautów.

Od czasu tego debiutu nie było słychać nic istotnego ze strony eBay, żadnych zmian czy udogodnień dla polskich użytkowników. Do dziś. Dostaliśmy właśnie informację na email o kilku istotnych zmianach, zarówno dla sprzedających jak i kupujących.

Zmiany dla sprzedających

  • 1 października eBay na stałe zniósł opłaty za wystawienie przedmiotów na eBay.pl, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych w Polsce. Umożliwi to sprzedawcom wystawienie nieograniczonej liczby przedmiotów na polskim rynku bez ponoszenia opłat.
  • 1 listopada otwarto nowy Megasklep dla polskich sprzedawców, który umożliwia sprzedaż produktów na międzynarodowych stronach eBay bez ponoszenia opłat.
  • eBay wprowadza trzymiesięczna promocję dla wszystkich nowych sprzedawców w Polsce, znoszącą opłaty za wystawienie przedmiotu i prowizję od sprzedaży na międzynarodowych stronach eBay. Okres promocyjny rozpoczyna się z końcem listopada (szczegółowe warunki zostaną ogłoszone tutaj).

Zmiany dla kupujących

  • Nowa struktura kategorii daje kupującym w Polsce dostęp do 16 tys. kategorii, które nie były dotychczas dostępne na eBay.pl, w których miliony sprzedawców na całym świecie wystawiło ponad 230 milionów przedmiotów.
  • Na całym świecie ruszają również świąteczne oferty, z których kupujący w Polsce będą mogli skorzystać w najbliższych dniach. Dzięki nim eBay umożliwi kupującym w Polsce znalezienie tego doskonałego, jedynego w swoim rodzaju świątecznego prezentu.

A o to, co o tych zmianach powiedział Eben Sermon, wiceprezes eBay na Europę, Bliski Wschód i Afrykę:

Polski rynek e-commerce jest atrakcyjny dla eBay. Jest duży i rozwija się prężnie, a osób robiących zakupy w internecie jest około 15 milionów. Ogłoszone dziś zmiany to początek usprawnień polskiej odsłony portalu, które będą wprowadzane w najbliższych miesiącach w ramach projektu zmiany sposobu korzystania ze strony.

Prawdę powiedziawszy, ciężko nawet podejrzewać, że nagle polscy użytkownicy rzucą się teraz do nowego serwisu, porzucając Allegro czy inne polskie serwisy, jednak cieszy fakt, że coś próbują zrobić i zachęcić. Konkurencja zawsze dobrze wpływała na rynek, z korzyścią zwłaszcza dla kupujących. Może z czasem zrodzi się z tego coś ciekawego i atrakcyjnego dla polskich internautów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu