E-commerce

Allegro wśród 10 największych przejęć w branży e-commerce na świecie

GU
Grzegorz Ułan
18

Sama transakcja sprzedaży Allegro nie była wielkim zaskoczeniem w dniu jej ogłoszenia. Spekulowano o niej chyba już od początku tego roku, niemniej bardziej ciekawą okazała się kwota, jaką grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners musiała wyłożyć na kupno.

3,25 mld dolarów, co okazało się jednym z najdroższych przejęć w tym roku na świecie. Więcej na zakupy wydały tylko takie koncerny jak Global Payments, Alibaba i Walmart.


Tak komentuje ten fakt Tomasz Tybon z Dreamcommerce (Shoper), który przygotował powyższe zestawienie:

Obecność polskiego serwisu w top 10 przejęć w światowym e-commerce potwierdza wartość rodzimego rynku zakupów internetowych. Polska jest cały czas świetnie rozwijającym się graczem na tym polu. W ciągu ostatnich trzech lat liczba sklepów zakładanych na platformie Shoper potroiła się. Samo Allegro wypromowało sprzedaż internetową wśród Polaków, którzy chętnie otwierają dodatkowy kanał sprzedaży w postaci własnego e-sklepu.

Trudno się z tym nie zgodzić, jeszcze jak zestawimy to z szacowaną wartością rynku e-commerce w Polsce, która ma zamknąć się w tym roku kwotą 36-38 miliardów złotych, kwota sprzedaży Allegro znajduje już swoje uzasadnienie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu