Gry

EA Sports FC – ruszyła kampania promująca duchowego następcę FIFY

Patryk Koncewicz
EA Sports FC – ruszyła kampania promująca duchowego następcę FIFY
3

EA Sports wystartowało z kampanią marketingową następcy FIFY. Poznaliśmy logo i dostępne ligi.

Niemalże rok temu dowiedzieliśmy się, że FIFA 23 będzie tą ostatnią, a seria spocznie na śmietniku historii. FIFA umiera, ale to nie oznacza, że EA porzuca najpopularniejszą grę piłkarską. EA Sports FC ma stanowić nowy rozdział w dziedzinie futbolowych symulatorów i właśnie dziś poznaliśmy logo marki.

EA chce zredefiniować wirtualny futbol

Wiadomość o zakończeniu współpracy kanadyjskiego developera z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej nieco przeraziła sympatyków FIFY. Zaczęły pojawiać się pytania o licencje na logotypu klubów, lig i wizerunków piłkarzy, bo to właśnie ten aspekt utrzymywał oba podmioty w trzydziestoletniej współpracy. Od razu więc uspokoję – Premier League, La Liga Santander, Ligue 1, Bundesliga, Serie A i wiele więcej lig na pewno trafią do EA Sports FC. A oto logo nowej gry, którą według EA pokochają fani wirtualnego futbolu.

Źródło: EA

Dlaczego trójkąt? Bo ta figura jest nieodłącznym elementem piłkarskich gier od EA – od izometrycznych wielokątów, które tworzą grę, bo znaczniki graczy, na trójkątach zagrań bezpośrednich kończąc. Pierwsza prezentacja rozgrywki została zaplanowana na lipiec.

"Tutaj zaczyna się historia EA SPORTS FC. Bazujemy na 30-letnim doświadczeniu bycia liderem gatunku oraz na historii tworzenia doświadczeń, które łączą globalną społeczność piłkarską. Teraz budujemy przyszłość opartą o zasadę fan-first.” – Nicholas Vlodyk, dyrektor generalny EA Sports

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news