Gry

Nie czekajcie na E3. Impreza już oficjalnie anulowana

Kamil Świtalski
3

O tym że targi E3 zostaną odwołane plotkuje się już od dawna. Wciąż nie jest to oficjalna informacja, ale źródła znające plany organizacji mówią wprost, że to kwestia najbliższych kilku dni.

Targi E3 to dla wszystkich miłośników gier wideo kilka dni wyjętych z życia. Dziesiątki nowych zapowiedzi, setki zajawek, trailerów, relacji. Dzieje się od groma, no i co tu dużo mówić: wielu wyczekuje tych dni z utęsknieniem. O odwołaniu targów E3 2020 z powodu koronawirusa plotkowało się już od jakiegoś czasu. I choć na tę chwilę, przynajmniej oficjalnie, wszystko wygląda po staremu, to zaufane źródła znające plany organizatorów (Entertainment Software Association, w skrócie ESA) potwierdziły ekipie Ars Technica, że tegoroczna edycja imprezy się nie odbędzie. A oficjalna informacja na ten temat ma pojawić się lada dzień.

Targi E3 2020 będą odwołane, co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem

Regularnie słyszymy o planach odwołania kolejnych imprez z całego świata. W Polsce odwołuje się konferencje, targi i koncerty. Ale też wszędzie indziej na świecie lista ogromnych wydarzeń kulturowych i biznesowych zostaje kolejno wymazywana z kalendarza. Nie będzie SXSW, nie będzie Coachelli i wielu innych uwielbianych eventów. No i w trosce o bezpieczeństwo uczestników, E3 także ma zostać odwołane, co nikogo raczej nie powinno zaskoczyć. Ludzie śledzący temat  już teraz zachęcają do odwoływania swoich rezerwacji hotelowych. Wśród nich m.in. znany i lubiany wydawca gier, firma Devolver Digital:

Informacje dotyczące anulowania targów E3 2020 mają pochodzić bezpośrednio od ekipy pracującej nad organizacją imprezy — ESA. Jak twierdzą, oficjalny komunikat dotyczący odwołania imprezy miał pojawić się w mediach 10 marca, ale najwyraźniej coś się obsunęło. Kto śledził informacje dotyczące targów, ten wie że persona od lat maczająca palce w ich tworzeniu, Geoff Keighley w tym roku nie planował się na nich pojawić, podobnie jak Nintendo, Sony i Activision-Blizzard, którzy stawiają na własne formaty. Może to jest ten rok, w którym zadane zostaną pytania dotyczące przyszłości i kształtu imprezy — i kto wie, doczekamy się targów okołogrowych w zupełnie innej formie? Poproszę, bo mam wrażenie że format E3 przedawnił się już kilka dobrych lat temu.

Aktualizacja:

Targi E3 2020 zostały już oficjalnie odwołane. Twórcy imprezy, ESA, pracują nad elektronicznym pokazem i przeglądem nadchodzących nowych gier, których twórcy planowali wielkie zapowiedzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu