Sony

Czekacie na PlayStation 5? Wykreślcie E3 z kalendarza, Sony tam nie uświadczymy

Kamil Świtalski
Czekacie na PlayStation 5? Wykreślcie E3 z kalendarza, Sony tam nie uświadczymy
6

Czekacie na oficjalną prezentację PlayStation 5? Nie uświadczycie jej na targach E3: Sony zapowiedzialo że w tym roku również omija imprezę.

2020 to czas premiery nowych konsol — emocje są z każdym tygodniem coraz większe. Następne przecieki rozpalają wyobraźnię, a znaki zapytania niebezpiecznie się mnożą. Targi E3 miały być ostateczną datą, kiedy to Sony odkryje karty i juz oficjalnie zaprezentuje swoją nową konsolę. Niestety — nic z tego. Japoński koncern oficjalnie zapowiedział, że drugi rok z rzędu nie pojawi się na największych targach growych.

Zobacz tez: Sony chwali się sukcesem PS4 i prezentuje logo PlayStation 5. Nie spodziewajcie się specjalnego szaleństwa

Sony ominie targi E3. Gigant stawia na własne imprezy

W wypowiedzi dla Ars Technica przedstawiciele Sony przyznali że bardzo szanują targi E3 i ich organizatorów, jednak ich wizja nie pasuje do tego, czego w tym roku oczekuje Sony. Dlatego też japoński gigant stawia na zestaw rozsianych po świecie wydarzeń, którzy sami zorganizują od podstaw. Chcą zapewnić łatwiejszy dostęp do swoich tytułów wszystkim graczom z rodziny PlayStation. No nie powiem, bym był specjalnie zdziwiony — po zeszłorocznym wykręceniu się z imprezy byłem dość podejrzliwy co do ich obecności w Los Angeles, jak się okazuje — nie bez powodu.

Zobacz też: Sony chce byśmy szybko kupili PlayStation 5. Fajnie, ale co nam rzuci na zachętę?

W tej informacji dopatruję się jednak kapki pozytywów: przede wszystkim jest szansa, że Sony zdecyduje się zaprezentować PlayStation 5 nieco wcześniej. Jednocześnie ma szansę na dużo większy rozgłos, niż podczas targów, kiedy to o swoich nowościach będzie opowiadać konkurencja, a przy okazji wszyscy obserwujący imprezę będą śledzić dziesiątki zapowiadanych i prezentowanych tam gier. Sprytne, choć... dodaje do tego równania jeszcze jeden znak zapytania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu