Gry

E3 2019: wszystkie najważniejsze informacje

Kamil Świtalski
2

W chwili publikacji tego wpisu wielkie święto graczy, targi E3 2019, wciąż trwają. Sporo atrakcji jeszcze przed nami — ale jeżeli z różnych powodów nie mieliście możliwości oglądać ich na bieżąco i chcielibyście na szybko nadrobić wszystkie najważniejsze informacje -- to dobrze się składa. Specjalnie z myślą o wszystkich zabieganych graczach przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych informacji na temat nowości pokazywanych podczas E3 2019. 

Podsumowanie najważniejszych informacji E3 2019

  • EA Play -- podczas swojego pokazu Electronic Arts zaserwowało dłuższy trailer budzącej od groma emocji produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen. Star Wars Jedi: Fallen Order trafi do sklepów jeszcze tej jesieni — choć sama zajawka budzi skrajne emocje. Ponadto nie zabrakło informacji o FIFA 20 VOLTA, drugim sezonie Apex Legends oraz nowych map w Battlefield V.
  • Microsoft -- tegoroczna konferencja Microsoftu to prawdopodobnie największe wydarzenie targów. Półtorej godziny nafaszerowane konkretami — pokazano kilkadziesiąt gier, choć wiele z nich doczekało się tylko trailerów filmowych. Ale to właśnie tam zaprezentowano nową zajawkę z Cyberpunk 2077 (i ogłoszono oficjalną datę premiery), strrrraszny Blair Witch, widowiskowy Dying Light 2, nowości w Gears of War 5, opowiedziano o nowościach w Xbox Game Pass, ogłoszono zakup przez giganta z Redmond Double Fine Productions. To także czas prezentacji nietypowych gier: 12 minutes czy Way to the Woods. Znalazło się też miejsce dla ogłoszeń sprzętowych: nowego wcielenia kontrolera Xbox Elite oraz pierwszych oficjalnych zapowiedzi Project Scarlett. Nowej konsoli Microsoftu, która trafi do sklepów jesienią 2020.
  • Bethesda -- na konferencji Bethesda pojawiło się wiele wyczekiwanych klasyków. Były trailery Wolfenstein: Youngblood czy Doom Eternal. Nie zabrakło także miejsca dla nowości: intrygującego GhostWire: Tokyo oraz Deathloop nad którym pracuje ekipa odpowiedzialna za fenomenalną serię Dishonored. Nie zabrakło też wzmianek o rozmaitych nowościach w The Elder Scrolls -- ale wielkim nieobecnym okazał się następca Skyrima...
  • Devolver Digital -- to właśnie ten wydawca stał się synonimem gier indie w najlepszym wydaniu. I choć takich w ich zapowiedziach nie zabrakło (był mroczny Carrion i wyjątkowo kolorowy Fall Guys: Ultimate Knockout których trailery koniecznie obejrzyjcie!), to najwięcej emocji wzbudził "launcher" z zestawem bootlegowych gier opartych na ich markach. To trzeba zobaczyć!
  • Ubisoft -- wielki wydawca i sporo wielkich zapowiedzi. Głównie, niestety, związanych ze sprawdzonymi markami. Wiosną powróci seria Watch Dogs — w londyńskiej odsłonie Watch Dogs Legion. Tej jesieni doczekamy sięnowego Rainbow Six — Quarantine. Nie zabrakło również nowego Just Dance, zapowiedzi nowości do stale rozwijanych marek, a także dwóch zupełnych nowości na konsole i komputery: Roller Champions oraz Gods & Monsters.
  • PC Gaming Show -- komputerowa impreza tym razem przyniosła prezentację wielu fantastycznie zapowiadających się gier. Jest jednak z nimi pewien problem: zabrakło w tym wszystkim choćby jednej niespodzianki z prawdziwego zdarzenia. Ale to właśnie tam pokazano Vampire The Masquerade: Bloodlines 2, unExplored 2, Planet Zoo czy Telling Lies. Największym zaskoczeniem była obecność Yu Suzuki'ego, który wpadł na imprezę z Shenmue 3 które, przypominam, jeszcze tej jesieni ma trafić do sprzedaży.
  • Square Enix -- kwadratowi tym razem nie zawiedli. Zgodnie z zapowiedziami: na imprezie nie zabrakło remake'u Final Fantasy VII i wyczekiwanego Marvel’s Avengers. Na tym jednak jeszcze nie koniec! Wydawca zapowiedział m.in. Final Fantasy: The Crystal Chronicles Remastered, ciekawie zapowiadające się Circuit Superstars, a także Final Fantasy VIII Remake... co do którego wszyscy już chyba dawno stracili wiarę.
  • Nintendo -- ostatnią z "dużych" prezentacji na tegorocznych targach był Direct Nintendo. Zaprezentowano kilkadziesiąt nowych gier, wiele doczekało się konkretnej daty premiery. Przez wcześniejsze plotki — niewiele uchowało się niespodzianek, ale! Do takich zdecydowanie należy pierwsza zapowiedź kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Poza tym dowiedzieliśmy się że jeszcze w tym roku na Switchu zagramy w Wiedźmin 3: Dziki Gon! A poza tym ogłoszono switchowy port Panzer Dragoon i poznaliśmy datę premiery nowego Animal Crossing: New Horizons!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

xboxe3