Gry

Konferencja PC Gaming Show: dużo gier i zero niespodzianek

Artur Janczak
Konferencja PC Gaming Show: dużo gier i zero niespodzianek
2

PC Gaming Show to dość nietypowe wydarzenie pełne mało śmiesznych żartów. Brakuje mu mocy i atrakcyjności, którą oferuje, chociażby Microsoft, dawniej Sony, a nawet i EA czy Ubisoft. Nie oznacza to jednak, że podczas tej konferencji nie pokazano interesujących gier. Tych było całkiem sporo i na pewno każdy z Was znajdzie wśród nich coś dla siebie. Osobiście liczyłem, na jakąś dużą niespodziankę, ale tej niestety nie było. Zamiast tego utwierdziłem się w przekonaniu, że PC otrzyma kilkanaście produkcji, obok których nie warto przejść obojętnie.

Evil Genius 2 World Domination

Oryginalny Evil Genius ukazał się w 2004, a jego kontynuację zapowiedziano w 2017. Na premierę przyjdzie nam poczekać jeszcze rok i nadal w sumie nie wiemy, jak będzie wyglądać rozgrywka. Zamiast tego otrzymaliśmy zwiastun, gdzie tytułowy zły geniusz planujesz rozbudować siedzibę i knuje kolejne podboje.

Platforma: STEAM / Premiera: 2020

Zobacz też: E3 2019 — podsumowanie. Wszystkie najważniejsze informacje z targów!

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Jeżeli nie graliście w pierwszą część Vampire The Masquerade: Bloodlines, to koniecznie ją nadróbcie. Dwójka jak na razie zapowiada się bardzo obiecująco i choć nowy gameplay, aż tak wiele nie zdradza, to możecie być pewni, że twórcy wiedzą, co robią.

Platforma: PC (STEAM, GOG), PS4, XONE / Premiera: I kwartał 2020

 

StarMancer

W tej produkcji gracz wciela się w sztuczną inteligencję, która buduje bazę w kosmosie i hoduje ludzi. Naszym zadaniem będzie rozbudowa placówki oraz dbanie by nie zapanował głód i kanibalizm. W razie problemów, nowych osobników można stworzyć dowolną ilość. Gra mocno przypomina japońskie RPG-i z dawnych lat, gdzie cała rozgrywka jest pokazywana z rzutu izometrycznego.

Platforma: STEAM / Premiera: Wkrótce

 

Chivalry II

Po mocno nieudanym Mirage: Arcane Warfare Torn Banner Studios wraca do klimatów średniowiecza i przygotowuje drugą odsłonę Chivalry II. Będzie dynamicznie, brutalnie i krwawo. Grę zaplanowano na 2020 i przynajmniej na początku pojawi się jedynie na platformie Epic Games Store.

Platforma: Epic Games Store / Premiera: 2020

 

MOSAIC

Ten tytuł chce pokazać nam negatywną stronę życia w sieci, gdzie człowiek przestaje dostrzegać sens istnienia. Ciekawa koncepcja, z którą warto będzie się zapoznać.

Platforma: PC / Premiera: 2019

 

Midnight Ghost Hunt

Zaprezentowany tytuł mocno bazuje na znanym Prop Hunt. Będzie to FPS, gdzie można się wcielić w poszukiwaczy duchów lub w same istotny astralne. W przypadku tych pierwszych trzeba będzie znaleźć niewidzialnych oponentów, a potem ich wyeliminować przed północą. Zadaniem "zjaw" będzie ukrywanie się do momentu, aż zegar nie wybije 12 w nocy. Jeżeli do tego czasu jakikolwiek duch przetrwa, to wszystkie wrócą do walki, ale będą o wiele silniejsze. Wtedy role się odwrócą i Ghost Hunterzy staną się zwierzyną.

Platforma: / STEAM Premiera: Nie podano

 

unExplored 2

Ciekawy wizualnie roguelike, który zabierze Was do świata pełnego pułapek, potworów i bajecznych krajobrazów.

Platforma: STEAM / Premiera: 2020

 

Conan Chop Chop

Jeżeli myśleliście, że Conan Chop Chop było tylko żartem na 1 kwietnia, to donoszę, że pomysł ten przerodził się w pełnoprawną produkcję.

Platforma: PC, PS4, XONE, SWITCH / Premiera: 3 września 2019

 

Last Oasis

Nowy materiał z postapokaliptycznego survivalowego MMO. Twórz klany, walcz o terytorium, zdobywaj surowce i nie daj się pokonać.

Platforma: STEAM / Premiera: 3 września 2019

 

Age of Wonders Planetfall

Age of Wonder: Planetfall to strategia z cyber-zombie, laserowymi dinozaurami i innymi równie specyficznymi jednostkami. Patrząc jednak na materiał z rozgrywki, zapowiada się naprawdę interesujący tytuł.

Platforma: PC (STEAM), XONE, PS4 / Premiera: 6 sierpnia 2019

 

Zombie Army 4 Dead War

Fani żywych trupów mogą powoli zacierać ręce. Kolejna odsłona od twórców Sniper Elite zapowiada się na jeszcze bardziej zakręconą niż wszystkie poprzednie. Setki zombie, ciekawe postaci, to nie może się nie udać.

Platforma: PC (Epic Games Store), XONE, PS4 / Premiera: Początek 2020

 

Remnant: From The Ashes

Kooperacyjna strzelanka TPP osadzona w postapokaliptycznych realiach, gdzie wszyscy walczą o życie. Jako ostatnia nadzieja ludzkości będziecie mogli samotnie lub ze znajomymi walczyć z hordami potworów, aby odzyskać to, co Wam zabrano.

Platforma: PC (Epic Games Store), XONE, PS4 / Premiera: 8 sierpnia 2019

 

Griftlands

Gra zapowiedziana 2 lata temu na PC Gaming Show. Piękna, kolorowa i pełna elementów znanych z jRPG-ów oraz karcianek.

Platforma: STEAM / Premiera: Czerwiec 2020

 

Planet Zoo

Poprowadź własne Zoo, w którym priorytetem są zwierzęta. Trzeba dbać o ich potrzeby, sprzątać po nich i tak rozwijać placówkę, aby była zarówno atrakcyjna dla zwiedzających, jak i przyjazna dla wszystkich stworzeń.

Platforma: STEAM / Premiera: 5 listopada 2019

 

Shenmue 3

Twórca Yu Suzuki pojawił się na konferencji, aby podziękować wszystkim wspierającym projekt, a także zapowiedzieć wersję na PC. Pokazano nowe kadry z rozgrywki, które naprawdę warto sprawdzić.

Platforma: PC (Epic Games Store), PS4 / Premiera: 19 listopada 2019

 

Songs of Conquest

Jeżeli lubicie stare Heroes of Might and Magic i nie przeszkadza Wam pikselowa grafika, to Songs of Conquest może Wam się spodobać.

Platforma: PC / Premiera: Nie podano (można zapisać się do zamknietej alfy: https://www.songsofconquest.com)

 

Vermintide 2

Do Warhammer: Vermintide 2 zmierza zupełnie nowy tryb PvP, który pokazano na PC Gaming Show.

Platforma: PC (STEAM), PS4, XONE / Premiera: Dostępne (nie podano daty trybu PvP)

 

Per Aspera

Ciekawie zapowiadająca się strategia, gdzie zadaniem gracza będzie przystosowanie Marsa do warunków, które pozwolą ludziom na normalne życie.

Platforma: PC / Premiera: 2020

 

Ancestors: The Humankind

Ancestors: The Humankind Odyssey chce nas zabrać na przygodę, gdzie będziemy częścią ewolucji ludzkości. Jeżeli wierzyć twórcy, który wystąpił na scenie gra będzie mocnym open-worldem bez konkretnie ustalonej historii. Niestety, nie pokazano żadnego nowego materiału.

Platforma: PC (STEAM), PS4, XONE / Premiera: 27 sierpnia 2019

 

Auto Chess

Twórcy modyfikacji Dota Auto Chess ze studia Drodo odcinają się od Valve i tworzą własną produkcję na oryginalnych zasadach. Ich dzieło trafi na PC wyłącznie na platformie Epic Games.

Platforma: Epic Games Store / Premiera: Nie podano

 

Cristales

Mocno inspirowany dawnymi grami jRPG przepiękny tytuł, w którym przeszłość, teraźniejszość i przyszłość będą się przeplatać.

Platforma: STEAM / Premiera: 2020

 

Valfaris

Jeżeli uwielbiacie takie gry, jak Contra i brakuje Wam tego typu produkcji, to Valfaris może być tym, czego szukacie. Szybka, brutalna i pełna mocnych brzmień strzelanka 2D.

Platforma: STEAM / Premiera: 2020

 

Borderlands 3

Pokazano nowy materiał z rozgrywki Borderlands 3. Wspomniano o End Game, zapewniono, że nie braknie wspaniałych starć z bossami, a trójka będzie większa i lepsza od poprzednich odsłon.

Platforma: PC (Epic Games Store), PS4, XONE / Premiera: 13 września 2019

 

Man Eater

Wyobraźcie sobie podobne GTA, gdzie wcielacie się w rekina, pożeracie ludzi, zdobywacie nowe umiejętności i stajecie się coraz silniejsi. To nie żart, tak właśnie można określić Man Eater.

Platforma: Epic Games Store / Premiera: 2020

 

Terraria Journey's End

Terraria doczeka się nowego dodatku, a jego zawartość zaprezentowano podczas PC Gaming Show.

Platforma: PC* / Premiera: 2019

* Gra pojawiła się na wielu platformach, ale nie sprecyzowano, czy wszystkie otrzymają zaprezentowane DLC.

 

Telling Lies

Tytuł, który można określić jako interaktywny film, gdzie będziecie mieli dostęp do 10 godzin nagrań wielu różnych ludzi. Dzięki nim trzeba będzie zdobyć wskazówki i rozwiązać sprawę.

Platforma: STEAM / Premiera: 2019

 

Warframe

Podczas konferencji można było zobaczyć fragment z nadchodzącego dodatku do Warframe, ale na więcej szczegółów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Platforma: PC, PS4, XONE, SWITCH Premiera: Nie podano

 

Genesis Noir

Bardzo nietypowa przygodówka osadzona w realiach noir.

Platforma: STEAM Premiera: Nie podano

 

El Hijo

Lekko kreskówkowa skradanka, gdzie gracz wciela się w małego chłopca, który za wszelką cenę chce odnaleźć matkę.

Platforma: STEAM Premiera: Nie podano

 

Baldur's Gate 3

Jeżeli liczyliście na jakieś konkrety, dotyczące Baldur's Gate 3, to muszę Was zawieść. Nie ujawniono w sumie nic więcej, niż to czego dowiedzieliśmy się z pierwszego zwiastuna. Najwidoczniej jeszcze trochę poczekamy, aż twórcy pokażą choć skrawek z rozgrywki.

 

Podsumowanie konferencji

To by było na tyle, jeżeli chodzi o PC Gaming Show. Choć nie było tutaj takich emocji, jak w przypadku innych konferencji, to i tak uważam, że zaprezentowano wiele ciekawych produkcji. W przyszłości warto by było gdyby organizatorzy zadbali o jakieś prawdziwe niespodzianki, o których nikt wcześniej nie słyszał. Gdyby tutaj, na sam koniec po raz pierwszy pokazano zwiastun Baldur's Gate 3, to byłoby to naprawdę coś wielkiego. Zamiast tego było po prostu dobrze i aż dobrze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu