Gry

E3 2017 — podsumowanie prezentacji Nintendo

Kamil Świtalski
E3 2017 — podsumowanie prezentacji Nintendo
11

Podobno ostatni będą pierwszymi. Po wielkich show Electronic Arts, Microsoftu, Ubisoftu, Sony i spółki przyszedł czas na ostatnią cegiełkę — Nintendo. Co tym razem zaprezentowała firma?

Reklama Nintendo Switch

Firma rozpoczęła z przytupem, od reklamy Nintendo Switch, na której mogliśmy zobaczyć wydane i nadchodzące hity. Od Fify, przez Arms, Rocket League i Splatoon 2.

Xenoblade Chronicles 2

Po dynamicznym starcie nadszedł czas na Xenoblade Chronicles 2. Monolith Soft stworzył jedną z najbardziej niesamowitych gier na Wii i 3DSa — długie i wymagające RPG, w świecie którego spędziliśmy długie godziny. A teraz nadszedł czas na jego kontynuację. Kontynuację która może i nie urzeka wyglądem po tym, co widzieliśmy na prezentacjach MS i Sony, ale o kogo jak o kogo -- o tę firmę jestem akurat spokojny. Bardzo martwiły mnie jednak spowolnienia animacji w co bardziej dynamicznych fragmentach walk. Tak czy inaczej już teraz wiem, że to jedna z tych gier, która musi znaleźć się w biblioteczce każdego posiadacza Nintendo Switch. Rozmaite krajobrazy, dużo akcji, wpadająca w ucho muzyka... i liczę, że także przygoda, której długo nie zapomnimy! Gra będzie dostępna jesienią tego roku!

Kirby na Nintendo Switch

Kirby w tym roku obchodzi swoją 25. rocznicę, ale nowa gra z tym uroczym bohaterem pojawi się dopiero w przyszłym roku. Szkoda. Jednak zaprezentowany wygląda... przeuroczo. To wciąż klasyczna platformówka osadzona w dwóch wymiarach z połykaniem wrogów i tak uroczą oprawą, że naprawdę trudno mu się oprzeć.

Pokemony na Nintendo Switch

Materiał z biura Pokemon Company potwierdza to, o czym się mówi: RPG dla Nintendo Switch z Pokemonami w roli głównej. Rzekomo będzie to główna część serii. Musimy się jednak jeszcze uzbroić w cierpliwość. Już teraz wiadomo, że przyjdzie nam na tę grę poczekać co najmniej rok...

Metroid Prime 4

No i stało się. Dostaliśmy też pierwszy teaser Metroid Prime 4. Na ten moment wiemy tylko tyle, że... będzie. Krótka zajawka nic więcej nie zdradza oprócz tego, że gra jest w produkcji.

Yoshi na Nintendo Switch

Będzie też nowa platformówka z Yoshim — tym razem dwa wymiary i bez włóczek czy plasteliny. Klasyczna platformówka na znaną i lubianą modłę, tutaj jednak też przyjdzie nam się uzbroić w cierpliwość. Premiera dopiero w przyszłym roku.

Fire Emblem Warriors

Doczekaliśmy się też nowego trailera Fire Emblem Warriors. Jeżeli lubicie serię Dynasty Warriors, a przy okazji czujecie przywiązanie do bohaterów FE — poczujecie się tam jak w domu. Tysiące wrogów staną nam na drodze, a my nie mamy wyboru: musimy walczyć.

DLC do The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Twórcy pochwalili się też nowościami w TloZ: Breath of the Wild, które zmierzają do gry w zbliżających się DLC. Pierwsze zadebiutuje 30 czerwca, a drugie w okresie świątecznym. Poza tym czterech mistrzów z ostatniej części gry będzie dostępnych w formie Amiibo już niebawem!

Mario+Rabbids: Kingdom Battle

Jeszcze odrobina rozgrywki z nowego miksu Mario i Królików Ubisoftu, które 29 sierpnia ukażą się na Nintendo Switch.

Rocket League

O tym że Rocket League zmierza na Switcha wiemy od dłuższego czasu. Ale pierwszy raz dostaliśmy zajawkę, w której twórcy z Psyonix oficjalnie potwierdzili że będzie można grać sieciowo z użytkownikami innych platform, będą też auta i dodatki, których nie uświadczymy u konkurencji.

Super Mario Odyssey

No i doczekaliśmy się też nowego trailera pełnego rozgrywki z najnowszej odsłony Mario. Różne stylistyki, różne mechaniki -- a wszystko to pełne najrozmaitszych przygód. To niewątpliwie będzie najgorętsza premiera tej jesieni. Na sklepowe półki Mario na Switcha wskoczy 27. października! Zobaczcie tylko ten trailer, aaaa!

Podsumowując

Nintendo chyba za bardzo zapatrzyło się w stronę konkurencji. O większości z tych gier wiemy już od dłuższego czasu. Wszystkie nowości zaś nie mają daty premiery, albo ta jest niezwykle odległa -- przede wszystkim Pokemony, na które przyjdzie nam pewnie zaczekać do wiosny / jesieni 2019. Teaser Metroid Prime 4 też nie nastraja pozytywnie. Szkoda, że — wzorem Sony — Nintendo też nie rzuciło nam dziś żadnej mega tony, którą moglibyśmy się cieszyć jeszcze tej jesieni. No nic, na pocieszenie mamy Mario i intrygujące przygody Mario i Królików...

Dodano:

Całkiem niespodziewanie Nintendo pokazało w Treehouse Metroid: Samus Returns dla Nintendo 3DS. Ot tak, jak gdyby nigdy nic. Wow, zobaczcie tylko jak to wygląda!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu