Gry

Wolfenstein II zapowiada się świetnie. Co jeszcze pokazała Bethesda na tegorocznym E3?

Paweł Winiarski
Wolfenstein II zapowiada się świetnie. Co jeszcze pokazała Bethesda na tegorocznym E3?
11

Bethesda po raz trzeci występuje na targach E3 i biorąc pod uwagę, że dwie poprzednie konferencje były bardzo udane, w tym roku też można było spodziewać się dobrego show. Czy tak faktycznie było?

Ku mojemu zaskoczeniu, Bethesda zaczęła od…wirtualnej rzeczywistości. Ewidentnie widać, że firma czekała na wyniki sprzedaży gogli wirtualnej rzeczywistości i dopiero gdy te okazały się zachęcające, postanowiła zabrać się na poważnie za przenoszenie tam swoich najpopularniejszych marek.

Doom VFR

Zabrałem się wreszcie za skończenie nowego Dooma i zachwycam się jak firma była wstanie tchnąć nowe życie w tę kultową serię. Tym bardziej ucieszyła mnie informacja o Doom VFR, czyli przeznaczonej dla gogli HTC Vive i PlayStation VR wersji gry. To może być naprawdę niesamowita jazda, o ile oczywiście uda się zachować dynamikę pierwowzoru. I to może się udać, głównie ze względu na implementację systemu bliskich teleportacji. Tyle tylko, czy ktoś w wytrzyma to w goglach na głowie? NIestety nie zdradzono daty premiery.

Fallout 4 VR

Kolejny duży tytuł, do którego Bethesda dopisuje „VR”. Choć tu nie powinno być wielkiego zaskoczenia, o VR-owym Falloucie mówiło się już bowiem w marcu. Póki co wiadomo, że gra grafi na HTC Vive - ale co z Oculus Rift i PlayStation VR? Tego nie zdradzono.

The Elder Scrolls

The Elder Scrolls Online

Bethesda postanowiła przypomnieć o The Elder Scrolls Online, dodając do gry nowy rozdział Morrowind. Firma zapowiedziała ponadto kolejne paczki - Horns of the Reach i Clockwork City.

The Elder Scrolls Legends to karcianka, dostępna do tej pory na komputerach, iPadach i tabletach z Androidem. Gra zmierza również na telefony z iOS i Androidem, Bethesda poszerzy więc dość mocno grono odbiorców tej produkcji. 29 czerwca pojawi się też dodatek do gry - The Heroes of Skyrim, który wprowadzi 150 nowych kart. Otrzymamy też turnieje.

The Elder Scrolls V: Skyrim na Nintendo Switch

The Elder Scrolls V: Skyrim reklamował konsolę Nintendo jeszcze przed jej premierą. Gra pojawi się w sklepach w październiku - materiał zademonstrował jak gra się na nowej konsoli Nintendo oraz wykorzystuje figurkę amibo. Tylko nie do końca rozumiem mieszanie światów.

The Evil Within 2

13 października (w piątek) gra zadebiutuje na PC, PS4 i X1. Podczas swojej konferencji, poza datą premiery, Bethesda pokazała zwiastun produkcji, za którą odpowiedzialne jest Tango Gameworks.

Wolfenstein II: The New Colossus

Końcówka konferencji Bethesda na tegorocznych targach E3 to niezła petarda - Wolfenstein II: The New Colossus zapowiada się świetnie. Taka opinia po zwiastunie? Nie, po trwającym prawie 10 minut filmie, w którym widać również faktyczny gameplay.

Wolfenstein II: The New Colossus to ponownie przygody BJ Blazkowicza, który stanie na czele ruchu oporu przeciwko nazistom. Gra przeniesie nas do 1961 roku, na Manhattan, do Roswell i do Nowego Orleanu. Możemy też liczyć na powrót wielu znanych z serii postaci, w tym Anyi, która…jest w ciąży. Gra trafi na półki sklepowe 27 października. Sam BJ Blazkowicz pojawi się ponadto jako champion w Quake Champions, do którego zapowiedziano również nową broń i trzy nowe mapy.

Creation Club

Bethesda zapowiedziała Creation Club czyli usługę działającą z Fallout 4 i The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (PC, PS4, X1). Za jej pomocą gracze będą mobli pobierać nowe mody. Patrząc na materiał wideo można przypuszczać, że mody będą płatne - tak też przyjęli to gracze, wystarczy spojrzeć na oceny filmu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BethesdaE3 2017