Gry

Dziwna aktywność na moim koncie Origin od EA Games

GU
Grzegorz Ułan
18

Na początek od razu może powiem, że nie piszę tego, by siać zbędną panikę. Konto w rezultacie odzyskałem, ale piszę to byście byli czujni w przypadku podobnych ruchów na Waszych kontach. Otworzyłem właśnie swoją pocztę i o to zrzut z całej korespondencji z EA Games, już po wszystkim. Nie jest chr...

Na początek od razu może powiem, że nie piszę tego, by siać zbędną panikę. Konto w rezultacie odzyskałem, ale piszę to byście byli czujni w przypadku podobnych ruchów na Waszych kontach.

Otworzyłem właśnie swoją pocztę i o to zrzut z całej korespondencji z EA Games, już po wszystkim. Nie jest chronologiczna, bo jest wątkowana.

Jako pierwszą odebrałem podziękowanie za wybór Origin i potwierdzenie założenia konta (konto zakładałem dawno temu).

W dwóch sztukach, minuta po minucie.

Adres email się zgadza, ale skoro nic od wielu miesięcy nie zmieniałem na swoim koncie, nic nie klikałem. Wróciłem do poczty, a tu wcześniejsza wiadomość wysłana minutę przed tymi dwoma.

Sprawdziłem najpierw źródła wszystkich wiadomości - wszystkie wysłane przez m.em.ea.com i podpisane przez em.ea.com. Czujność jednak wyostrzona już na maxa, więc udałem się od razu na stronę Origin, po pierwszej nieudanej próbie zalogowania na swoje dane, dałem opcję "Nie pamiętasz hasła?". I tu moje zdziwienie, bo zabrakło tego przed poprzednim emailem o potwierdzeniu zmiany hasła sprzed 2 godzin:

Na szczęście zadziałało i mogłem ustanowić nowe hasło.

Zupełnie nie rozumiem tych dwóch emaili o potwierdzenie adresu email, jakbym dopiero co zakładał tam konto, a już zupełnie tego wcześniejszego o zmienionym haśle oraz brak potwierdzenia tej zmiany hasła. Sprawdziłem historię dostępu do swojego emaila i nie było żadnych prób dostępu w tym czasie. Być może to jakiś błąd po stronie EA Games, ale jak tak, to bardzo poważny. Więc, jeśli dostaliście coś podobnego, dajcie znać, przyjrzymy się temu bliżej i wyjaśnimy po weekendzie. Nie klikajcie też w te linki. Spróbujcie na spokojnie po prostu zalogować się na swoje konta, a w przypadku braku dostępu zmieńcie je z poziomu strony Origin.

Może macie też pomysł lub przypuszczenie, co się mogło stać na moim koncie, może zbytnio się tym przejąłem, a jest na to jakieś logiczne wyjaśnienie.

Aktualizacja

Jak pisze Tajgeer, ma to być może związek z problemami EA Games z atakiem na serwery Battlefield 4, a jedyne powiązanie mojego konta z tą grą to Battlefield 1942.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

origin