Gry

Dziwna aktywność na moim koncie Origin od EA Games

Grzegorz Ułan
Dziwna aktywność na moim koncie Origin od EA Games
18

Na początek od razu może powiem, że nie piszę tego, by siać zbędną panikę. Konto w rezultacie odzyskałem, ale piszę to byście byli czujni w przypadku podobnych ruchów na Waszych kontach. Otworzyłem właśnie swoją pocztę i o to zrzut z całej korespondencji z EA Games, już po wszystkim. Nie jest chr...

Na początek od razu może powiem, że nie piszę tego, by siać zbędną panikę. Konto w rezultacie odzyskałem, ale piszę to byście byli czujni w przypadku podobnych ruchów na Waszych kontach.

Otworzyłem właśnie swoją pocztę i o to zrzut z całej korespondencji z EA Games, już po wszystkim. Nie jest chronologiczna, bo jest wątkowana.

Jako pierwszą odebrałem podziękowanie za wybór Origin i potwierdzenie założenia konta (konto zakładałem dawno temu).

W dwóch sztukach, minuta po minucie.

Adres email się zgadza, ale skoro nic od wielu miesięcy nie zmieniałem na swoim koncie, nic nie klikałem. Wróciłem do poczty, a tu wcześniejsza wiadomość wysłana minutę przed tymi dwoma.

Sprawdziłem najpierw źródła wszystkich wiadomości - wszystkie wysłane przez m.em.ea.com i podpisane przez em.ea.com. Czujność jednak wyostrzona już na maxa, więc udałem się od razu na stronę Origin, po pierwszej nieudanej próbie zalogowania na swoje dane, dałem opcję "Nie pamiętasz hasła?". I tu moje zdziwienie, bo zabrakło tego przed poprzednim emailem o potwierdzeniu zmiany hasła sprzed 2 godzin:

Na szczęście zadziałało i mogłem ustanowić nowe hasło.

Zupełnie nie rozumiem tych dwóch emaili o potwierdzenie adresu email, jakbym dopiero co zakładał tam konto, a już zupełnie tego wcześniejszego o zmienionym haśle oraz brak potwierdzenia tej zmiany hasła. Sprawdziłem historię dostępu do swojego emaila i nie było żadnych prób dostępu w tym czasie. Być może to jakiś błąd po stronie EA Games, ale jak tak, to bardzo poważny. Więc, jeśli dostaliście coś podobnego, dajcie znać, przyjrzymy się temu bliżej i wyjaśnimy po weekendzie. Nie klikajcie też w te linki. Spróbujcie na spokojnie po prostu zalogować się na swoje konta, a w przypadku braku dostępu zmieńcie je z poziomu strony Origin.

Może macie też pomysł lub przypuszczenie, co się mogło stać na moim koncie, może zbytnio się tym przejąłem, a jest na to jakieś logiczne wyjaśnienie.

Aktualizacja

Jak pisze Tajgeer, ma to być może związek z problemami EA Games z atakiem na serwery Battlefield 4, a jedyne powiązanie mojego konta z tą grą to Battlefield 1942.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

origin