14

To już koniec Nexusa 5 w Sklepie Google

Flagowiec flagowców z Androidem – Nexus 5 właśnie przestał być dostępny w Sklepie Google. Jeden z pracowników Google oświadczył blogowi The Verge, iż o ile niektóre akcesoria dla tego urządzenia są jeszcze dostępne, firma skupia się na Nexusie 6 (i zapewne na kolejnym, albo kolejnych Nexusach). Wyszukiwanie tego urządzenie w Sklepie, gdzie był dostępny bezpośrednio […]

Flagowiec flagowców z Androidem – Nexus 5 właśnie przestał być dostępny w Sklepie Google. Jeden z pracowników Google oświadczył blogowi The Verge, iż o ile niektóre akcesoria dla tego urządzenia są jeszcze dostępne, firma skupia się na Nexusie 6 (i zapewne na kolejnym, albo kolejnych Nexusach). Wyszukiwanie tego urządzenie w Sklepie, gdzie był dostępny bezpośrednio od giganta wskazuje na to, że ten model urządzenia nie jest już dostępny.

Nexus_5_(1)

Owa informacja świetnie pasuje do doniesień z końca 2014 roku, które mówiły o tym, iż Google zaprzestał produkcji tego naprawdę udanego urządzenia i kiedy tylko Nexusa 5 zabrakło w magazynach, po prostu znikł. Google odnosiło się jeszcze do kwestii Nexusa 5 – ten miał być dostępny w Google Play oraz u wybranych partnerów w pierwszym kwartale tego roku – jak widać wszystkie te informacje się sprawdziły.

Nexus 5 to w dalszym ciągu świetne urządzenie

nexus 5

Mimo, iż Androidem nie zajmuję się tak intensywnie, jak platformą Microsoftu, zawsze wskazywałem Nexusy od Google jako te urządzenia z zielonym robocikiem na pokładzie, które bardzo chciałbym mieć. Nexus 4, a potem „piątka” wywarły na mnie niesamowite wrażenie – szczególnie z tego względu, że oferowały niezły design i to, co w Androidzie lubię najbardziej. Zupełny brak nakładek producenckich. I o ile cenię sobie TouchWiza w serii Note (tak, wiem – lubi przyciąć), tak na ekranie do 5,2 cala życzyłbym sobie zawsze pozbawionego wszelkich „udziwnień” Androida. Ponadto, linia Nexus charakteryzuje się zawsze bardzo wydajnymi urządzeniami w świetnym stosunku jakości do ceny, no może oprócz Nexusa 6, który okazał się być oczywistą przesadą – jest za duży, za drogi i tym samym nieco mniej atrakcyjny.

Natomiast Nexus 5, mimo Snapdragona 800, „tylko” 2 GB pamięci RAM to w dalszym ciągu świetna propozycja – dostępna m. in na Allegro w cenie od 1100 złotych za nówkę. Jeśli zastanawiacie się nad nowym telefonem… dlaczego nie miałby to być Nexus 5?

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: TheVerge, Google Store