E-sport

Dziewiąty sezon Intel Extreme Masters zacznie się w Chinach

Kamil Ostrowski
Dziewiąty sezon Intel Extreme Masters zacznie się w Chinach
2

Nikt raczej nie spodziewał się, że po wielkich sukcesach w ostatnich latach Intele Extreme Masters przestanie się odbywać. No i na szczęście tak się nie stało, a Turtle Entertainement właśnie zapowiedziało dziewiąty sezon. Kolejną odsłonę Intel Extreme Masters otworzy impreza w chińskim mieśc...

Nikt raczej nie spodziewał się, że po wielkich sukcesach w ostatnich latach Intele Extreme Masters przestanie się odbywać. No i na szczęście tak się nie stało, a Turtle Entertainement właśnie zapowiedziało dziewiąty sezon.

Kolejną odsłonę Intel Extreme Masters otworzy impreza w chińskim mieście Shenzhen. Wydarzenie zaplanowane jest na 16-21 lipca tego roku, a więc już za dwa miesiące. Hmm, może mi się wydaje, ale kolejne wydarzenia są zapowiadane chyba nieco później niż zazwyczaj – dotyczy to zwłaszcza szczegółów, takich jak harmonogramy spotkań i pule nagród. O tych kwestiach jeszcze nic nie wiemy. Póki co pojawiła się tylko informacja, że eliminacje rozpoczną się 1 czerwca.

Chiny z pewnością mają wielki potencjał, jeżeli chodzi o rozwój e-sportu. Do niedawna w tym kraju w ogóle nie działał praktycznie rynek konsol, a zdecydowana większość graczy bawiła się w grach sieciowych. Pecety, z których wywodzi się przecież e-sport, zupełnie zdominowały więc rynek w kraju, który liczy więcej niż miliard mieszkańców. W ubiegłym roku podczas finału League of Legends aż 450 000 widzów było właśnie z Chin.

Ze swoimi tradycjami w e-sporcie i ciągle rosnącą ilością fanów tej rozrywki, Chiny są swego rodzaju uśpionym gigantem w profesjonalnym gamingu. – Michał Blicharz, dyrektor do spraw Pro Gamingu, Turtle Entertainment

Nie podano informacji na temat konkurencji (gier) jakie znajdą swoje miejsce w Shenzhen, ale w ubiegłym roku sezon Intel Extreme Masters również otworzyły zawody w Chinach (w Szanghaju). Wtedy pojawił się StarCraft II: Heart of the Swarm i League of Legends. Można się spodziewać, że w tym roku będzie podobnie - nieoficjalnie zresztą usłyszałem, że pojawi się "to co zwykle". Osobiście spodziewałbym się też wyraźnej obecności Counter-Strike’a: Global Offensive i Hearthstone’a, jako turniejów towarzyszących. Więcej informacji na temat całego sezonu ma się pojawić już wkrótce – wtedy prawdopodobnie dowiemy się czy są planowane jakieś zmiany na lata 2014/2015. Możemy mieć też nadzieję na to, że również w tym roku finał odbędzie się w Katowicach. Nie jest powiedziane, że tak będzie, ale biorąc pod uwagę sukces, jaki ekipa odpowiedzialna z IEM odniosła w Polsce, mamy duże szanse.

  • Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu