6

Dzieje się – Okazjum.pl przejęte przez Grupę Interia.pl

W Polskim Internecie dokonało się kolejne duże przejęcie – Grupa Interia.pl znana oczywiście z samego portalu odkupiła serwis Okazjum.pl należący do samych założycieli oraz funduszu SpeedUp Venture Capital Group. Ten element układanki był konieczny do tego, aby Interia stała się liderem w dziedzinie gazetek reklamowych – wcześniej przejęła już Promoceny oraz Promocyjni.pl – dzisiejsza informacja […]

W Polskim Internecie dokonało się kolejne duże przejęcie – Grupa Interia.pl znana oczywiście z samego portalu odkupiła serwis Okazjum.pl należący do samych założycieli oraz funduszu SpeedUp Venture Capital Group. Ten element układanki był konieczny do tego, aby Interia stała się liderem w dziedzinie gazetek reklamowych – wcześniej przejęła już Promoceny oraz Promocyjni.pl – dzisiejsza informacja stanowi potwierdzenie pozycji Interia.pl na tym rynku.

Serwis rozwijał się od 5 lat – założycielami są Joanna Grzelak i Dawid Piaskowski. W krótkim czasie zainwestował w serwis fundusz SpeedUp Venture Capital Group. Na ten moment Okazjum jest największą polską platformą gazetek reklamowych w Internecie – obsługuje sklepy na terenie całego kraju.

okazjum1

Okazjum.pl prezentuje gazetki reklamowe sieci handlowych, w serwisie znaleźć można także informacje o funkcjonowaniu centrów handlowych, bieżących promocjach konsumenckich oraz poradnik zakupowy. „Ten zakup jest dla nas uwieńczeniem działań mających na celu stworzenie najlepszej i najszerszej oferty w tej kategorii e-commerce. Nasi użytkownicy uzyskują dostęp do największej bazy ofert promocyjnych, a nasi klienci i partnerzy biznesowi możliwość dotarcia ze swoimi komunikatami do największej, świetnie targetowanej grupy konsumentów.

~Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

Nieznana jest nam kwota przejęcia, jednak z naszych informacji wynika, iż kwota, która została wyłożona na stół nie jest mała. Mimo wszystko – właściciele są zadowoleni, natomiast Interia umacnia swoją pozycję kreując we własnym portfolio silną pozycję w segmencie gazet handlowych.

Cieszę się, że po kilku latach ciężkiej pracy udało się nam z sukcesem sprzedać naszą firmę. Wierzę, że Grupa Interia.pl jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał serwisu i stworzyć jeszcze lepszą ofertę dla klientów Okazjum. Mam też nadzieję, że nasz przykład zachęci innych do zakładania i rozwijania swoich startupów.

Dawid Piaskowski, prezes i współzałożyciel Okazjum.pl.