Polska

Grupa Wirtualna Polska przejmuje Allani.pl za 11,3 miliona PLN

Grzegorz Marczak
3

A właściwie to Allani.pl zostało kupione przez Domodi, w którym pakiet większościowy ma Grupa Wirtualna Polska. Inwestycja jest więc wspólna. GWP rozkręciła się na dobre jeśli chodzi o akwizycje. Zgodnie z ogłoszonym planem skupiają się między innymi na obszarze e-commerce. I właśnie z tego ob...

A właściwie to Allani.pl zostało kupione przez Domodi, w którym pakiet większościowy ma Grupa Wirtualna Polska. Inwestycja jest więc wspólna.

GWP rozkręciła się na dobre jeśli chodzi o akwizycje. Zgodnie z ogłoszonym planem skupiają się między innymi na obszarze e-commerce.

I właśnie z tego obszaru pochodzi Allani.pl, którą jak podaje Jacek Świderski na Facebooku Domodi i GWP przejęła za 11.3 miliona PLN. Tym samym zasięg e-commercowych "włości" grupy zwiększył się do 2,5 miliona Polaków.

Konsolidację rynku odzieżowego e-commerce realizujemy razem z naszymi wspólnikami z Domodi. Dzisiejsza transakcja pozwala nam skokowo zwiększyć skalę działania i wzmacnia nas o utalentowany zespół Allani.

Warto podkreślić, że inwestujemy w agregatory ofert, nie konkurujemy z naszymi klientami - sklepami internetowymi z odzieżą, a przekazujemy im użytkowników z konkretnymi intencjami zakupowymi. Rolą Wirtualnej Polski jest inspirowanie i wspomaganie 18 milionów Polaków w ich decyzjach zakupowych. Domodi i Allani razem pomogą nam w realizacji tej misji, obsługując już w tej chwili 2,5 miliona Polaków każdego miesiąca - mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding. > Za money.pl

Najciekawsze stylizacje z kolekcji Jesień 2015

Jeśli nie wiecie czy jest Allani.pl to wyjaśnię, że jest to e-commerce modowy. Znajdziemy w nim setki marek modowych ale też stylizacji. Jak podają autorzy serwisu odwiedza ich milion unikalnych użytkowników miesięcznie co jak na e-commerce jest moim zdaniem bardzo dobrym wynikiem.

Warto też zauważyć, że wśród doradców biznesowych wymieniania są twórcy takich serwisów jak Docplanner.com, Brainly.com czy Pracuj.pl. Znana i bardzo dobra ekipa przedsiębiorców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu