NVIDIA

Do czego to doszło, NVIDIA dorzuca za darmo do swoich kart graficznych... dyski SSD

Kamil Pieczonka
Do czego to doszło, NVIDIA dorzuca za darmo do swoich kart graficznych... dyski SSD
12

Przyzwyczailiśmy się już, że producenci kart graficznych dorzucają do swoich produktów różne gratisy. Zazwyczaj są to jednak gry, szczególnie głośne tytuły, które można dostać tuż po premierze. NVIDIA idzie jednak o krok dalej i teraz dokłada do swoich kart dyski SSD. Promocja trwa oczywiście do wyczerpania zapasów ;-).

Kingston A400 za darmo z kartami GeForce

Promocją objęte są modele kart bazujących na układach GeForce GTX 1060, GTX 1050Ti oraz GTX 1050. W przypadku zakupu GTX 1060 w wersji 3 lub 6 GB pamięci otrzymamy dysk Kingston A400 o pojemności 240 GB. W pakiecie z kartą GTX 1050Ti i GTX 1050 jest taki sam model ale o pojemności 120 GB. W promocji uczestniczą największe w Polsce sklepy, czyli X-kom, Komputronik oraz Morele.net. Szczegóły i przykładowe oferty cenowe od różnych producentów znajdziecie na dedykowanej stronie NVIDIA.

Przykładowo Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB w zestawie z dyskiem o pojemności 240 GB wyceniony jest w tej chwili na 1259 PLN. Po odliczeniu ceny dysku, który kosztuje około 200 PLN, otrzymujemy całkiem niezłą cenę za samą kartę graficzną. Model GTX 1050Ti z 4 GB pamięci i dyskiem 120 GB w zestawie można już kupić za 779 PLN.

Warto jednak pamiętać, że Kingston A400 to budżetowy model, który zadebiutował jeszcze na początku 2017 roku i nie należy do demonów prędkości. Zastosowany kontroler Phison S11 oraz pamięci TLC nie dają rewelacyjnych wyników ograniczając maksymalny odczyt do około 500 MB/s oraz zapis do 320 MB/s (120 GB) i 350 MB/s (240 GB). Zawsze jednak można taki nośnik komuś odsprzedać ;-).

Tak jak wspominałem, promocja startuje dzisiaj i potrwa do wyczerpania zapasów, więc zainteresowani powinni się pośpieszyć.

Czyszczenie magazynów?

Jakiś czas temu pisałem, że NVIDIA w zasadzie mogłaby już pokazać karty graficzne nowej generacji, ale podobno ma w magazynach sporo chipów poprzedniej generacji, które najpierw musi sprzedać. Za całą sytuacje odpowiedzialne jest załamanie na rynku kryptowalut, górnicy przestali kupować nowe karty. Dla graczy to doskonała wiadomość, a tego typu promocje jak powyższa będą zapewne kontynuowane w przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu