Mobile

Będzie się działo, bo nowy Xiaomi ma lepszy aparat niż iPhone 11 Pro… podobno

Kamil Świtalski
25

Testy porównawcze aparatów w smartfonach zawsze budzą sporo kontrowersji — a o tym będzie się rozprawiać jeszcze długo. Według wyników tego testu — najnowsza słuchawka Xiaomi oferuje lepsze zdjęcia niż te z iPhone 11 Pro.

Od dawna mam problem z porównaniami takimi jak DxOMark. Bo cyferkowa mania trafia do kolejnego aspektu życia i takie porównywanie — mimo że według pewnego klucza, daje efekty... jakie daje. DxOMark to serwis który krytykowany jest od lat, ale wciąż sporo mówi się o wnioskach ich redakcyjnych testów. No bo trudno, by uwadze tłumu umknęło porównanie takie jak to, w którym to iPhone 11 Pro przegrywa w fotograficznym starciu z Xiaomi Mi CC9 Pro, czy jak wolicie: Xiaomi Mi note 10.

Według DxOMark, aparat z Xiaomi Note 10 jest lepszy niż ten w najnowszych iPhone'ach

O tym że Huawei jest królem mobilnej fotografii — od blisko dwóch lat już nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. I to właśnie ich Mate 30 Pro króluje w rankingu DxOMark, zdobywając 121 punktów — o cztery więcej niż iPhone 11 Pro i topowy Samsung Galaxy Note 10. I tak się składa, że najnowszy smartfon Xiaomi, który trafi do nas jako Xiaomi Mi Note 10, zrównał się z Huawei Mate 30 Pro — i w rankingu DxOMark zdobył również zaszczytne 121 punktów. Co o tym zadecydowało? Szczegóły, oczywiście.

Aparat w najnowszym smartfonie Xiaomi ma serwować lepsze rozmycie, zoom, a nawet kolory . Poza tym według serwisu lepiej radzi sobie przy nocnych zdjęciach i z szumami. W przypadku wideo — udało mu się zremisować z iPhonem w kwestii stabilizacji obrazu, za które od lat chwalone jest Apple.

Jak jest w praktyce — przekonamy się niebawem, kiedy najnowszy smartfon Xiaomi trafi także do Polski. Jako ogromny miłośnik mobilnej fotografii z iPhone'a jestem przekonany, że to nie będzie łatwy, ani z pewnością oczywisty, pojedynek. Po przykładach zdjęć z testów obu modeli na DxOMarks — już teraz wiem, że te ze smartfona Apple leżą mi o wiele bardziej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu