Mobile

Będzie się działo, bo nowy Xiaomi ma lepszy aparat niż iPhone 11 Pro… podobno

Kamil Świtalski
Będzie się działo, bo nowy Xiaomi ma lepszy aparat niż iPhone 11 Pro… podobno
25

Testy porównawcze aparatów w smartfonach zawsze budzą sporo kontrowersji — a o tym będzie się rozprawiać jeszcze długo. Według wyników tego testu — najnowsza słuchawka Xiaomi oferuje lepsze zdjęcia niż te z iPhone 11 Pro.

Od dawna mam problem z porównaniami takimi jak DxOMark. Bo cyferkowa mania trafia do kolejnego aspektu życia i takie porównywanie — mimo że według pewnego klucza, daje efekty... jakie daje. DxOMark to serwis który krytykowany jest od lat, ale wciąż sporo mówi się o wnioskach ich redakcyjnych testów. No bo trudno, by uwadze tłumu umknęło porównanie takie jak to, w którym to iPhone 11 Pro przegrywa w fotograficznym starciu z Xiaomi Mi CC9 Pro, czy jak wolicie: Xiaomi Mi note 10.

Według DxOMark, aparat z Xiaomi Note 10 jest lepszy niż ten w najnowszych iPhone'ach

O tym że Huawei jest królem mobilnej fotografii — od blisko dwóch lat już nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. I to właśnie ich Mate 30 Pro króluje w rankingu DxOMark, zdobywając 121 punktów — o cztery więcej niż iPhone 11 Pro i topowy Samsung Galaxy Note 10. I tak się składa, że najnowszy smartfon Xiaomi, który trafi do nas jako Xiaomi Mi Note 10, zrównał się z Huawei Mate 30 Pro — i w rankingu DxOMark zdobył również zaszczytne 121 punktów. Co o tym zadecydowało? Szczegóły, oczywiście.

Aparat w najnowszym smartfonie Xiaomi ma serwować lepsze rozmycie, zoom, a nawet kolory . Poza tym według serwisu lepiej radzi sobie przy nocnych zdjęciach i z szumami. W przypadku wideo — udało mu się zremisować z iPhonem w kwestii stabilizacji obrazu, za które od lat chwalone jest Apple.

Jak jest w praktyce — przekonamy się niebawem, kiedy najnowszy smartfon Xiaomi trafi także do Polski. Jako ogromny miłośnik mobilnej fotografii z iPhone'a jestem przekonany, że to nie będzie łatwy, ani z pewnością oczywisty, pojedynek. Po przykładach zdjęć z testów obu modeli na DxOMarks — już teraz wiem, że te ze smartfona Apple leżą mi o wiele bardziej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu