Felietony

Dwie polskie ekipy w finale startupów na The Next Web 2012!

Grzegorz Marczak
Dwie polskie ekipy w finale startupów na The Next Web 2012!
19

WOW! Znowu polskie startupy w dużym europejskim konkursie w finale. Bardzo mnie to cieszy, że wreszcie zaczynamy wychodzić z naszymi projektami na świat. Może się bowiem okazać, że nie taki diabeł straszny i nie taka mocna jest konkurencja jakby się wydawało. W każdym razie w finale konkursu sta...

WOW! Znowu polskie startupy w dużym europejskim konkursie w finale. Bardzo mnie to cieszy, że wreszcie zaczynamy wychodzić z naszymi projektami na świat. Może się bowiem okazać, że nie taki diabeł straszny i nie taka mocna jest konkurencja jakby się wydawało.

W każdym razie w finale konkursu startupów podczas tegorocznej edycji konferencji The Next Web 2012 zobaczymy aż dwa polskie zespoły. Już sam fakt, że przebiły się przez jak zakładam dość liczne grono w eliminacjach zasługuje na uwagę ale oczywiście to nie koniec bo walczyć trzeba do końca.

Kim więc są nasi reprezentanci:

Pierwszy zespół to Appvetica.com czyli Warszawski lab mobilny (z portfolio HardGamma Ventures). Podczas finałów zaprezentują produkt o nazwie AppMotion, którego premiera będzie miała miejsce właśnie na konferencji. AppMotion to biblioteka pozwalająca zintegrować kontrolę ruchem w aplikacjach i grach iPadowych. Kontrola odbywa się za pomocą iPhone’a lub iPoda Touch, tak jak ma to miejsce w konsoli Nintendo Wii. Oprócz wypuszczenia samej biblioteki dla twórców gier i aplikacji na iOS, Appvetica umieści w Apple AppStore kilka gier własnej produkcji.

Drugi zespół Fusion Sheep z Poznania ze swoim produktem Zapstreak. Dzięki Zapstreak, programiści multimedialnych aplikacji mobilnych (video, muzyka, zdjęcia) mogą umożliwić swoim użytkownikom wysyłanie video, muzyki oraz zdjęć na telewizory w domach użytkowników. Nie są wymagane dodatkowe urządzenia, oraz dekodery STB. Podczas startu Zapstreak będzie dostępny dla platformy Android.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu