Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
e-sport

ESL Polska ogłasza dwa sezony ESL Mistrzostw Polski w 2019. W puli nagród ponad pół miliona złotych!

AJ
Artur Janczak
1

Firma ESL poinformowała, że ruszyły już zapisy do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Jak zawsze, do walki w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends staną najlepsze rodzime zespoły. Ich głównym zadaniem będzie zdobycie tytułu mistrza oraz nagród, których łączna pula za oba sezony wynosi 520 000 tysięcy złotych. Organizatorzy zapowiadają, że na widzów czeka jeszcze więcej meczów pełnych emocji na żywo.

Zmagania CS:GO ESL Mistrzostw Polski z pulą 180 000 zł na sezon

Pierwsze zmagania Counter-Strike: Global Offensive będzie można śledzić już do 30 marca. Na sezon przypadną dwie tury rozgrywek otwartych dla wszystkich kwalifikacji, a także turniej zamknięty. To właśnie w nim wezmą udział zaproszone formacje. W fazie zasadniczej poobserwujecie w sumie 8 zespołów, gdzie każdy rozegra po 7 spotkań. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów ćwierćfinały będą offline, tak jak ma to miejsce w przypadku półfinałów oraz samego finału. Wszystkie mecze fazy pucharowej zostały zaplanowane z udziałem publiczności. Dzięki czemu fani dostaną szansę oglądania swoich ulubieńców na żywo wcześniej niż dotychczas.

W League of Legends walka będzie się toczyć o 160 600 zł.

Turniej LoL-a to cztery otwarte tury kwalifikacyjne oraz zamknięty etap eliminacji. Wspomniana wcześniej pula, to łączna kwota za oba sezony. Już 1 kwietnia rozpoczną się rozgrywki pierwszej tury eliminacyjnej. Do zamkniętych rozgrywek część zespołów dostanie bezpośrednie zaproszenia, zaś resztę miejsc otrzymają te drużyny, które poradzą sobie najlepiej w eliminacjach. Można również zagwarantować sobie tam udział, dzięki zajęciu najwyższych miejsc w T-Mobile Lidze Akademickiej i Edu Esports League. 1. i 2. Zwycięskie zespoły awansują do kolejnej fazy, gdzie zmierzą się z najlepszymi w Polsce.

Do głównych rozgrywek przejdzie jedynie 8 formacji, które zostaną podzielone na dwie grupy po cztery. W nich będzie obowiązywać system GSL. Na podstawie zajętych
miejsc, zespoły zostaną ustawione w ostatecznej drabince. Dwa najlepsze z każdej grupy trafią do jej górnej części (mistrzowskiej) zaś pozostałe (drużyny, które w
grupach zajmą miejsca 3. i 4.) trafią do drabinki pretendentów. Całość stanowić będzie drabinkę podwójnej eliminacji. Mecze zostaną rozegrane w trybie BO3. Na koniec finały offline, gdzie odbędą się decydujące spotkania: finał LB, finał WB oraz wielki finał.

Dołączcie do rozgrywek

Choć na razie nie wiadomo, które zespoły otrzymają bezpośrednie zaproszenia, zarówno do turnieju Counter-Strike: Global Offensive, jak i League of Legends, to Wy możecie wziąć sprawy w swoje ręce. Wystarczy się tylko zapisać! W przypadku CS:GO zrobicie to tutaj i tutaj. Jeżeli chodzi o LoL-a, to miejsc jest więcej: 1, 2, 3 i 4.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: