e-sport

Rozgrywki BLAST Pro Series z polskim komentarzem i transmisją. Fantasy Expo wykupiło prawa na cały rok

AJ
Artur Janczak
1

Dziś rozpocznie się niezwykłe wydarzenie, które nie powinno umknąć uwadze fanom e-sportu i Counter-Strike: Global Offensive. Mowa tutaj o światowej klasy turnieju BLAST Pro Series, który będzie komentowany przez jednych z najlepszych komentatorów w Polsce. Wszystko dzięki Fantasy Expo, które wykupiło prawa do transmisji na cały rok 2019. W rozgrywkach będzie można śledzić zmagania takich zespołów jak: Astralis, ENCE, MIBR i wielu więcej.

Jeżeli wolicie oglądać polskie transmisje, to nadchodzące zmagania w CS:GO mogą Was zainteresować. Najbliższe ze zbliżających się turniejów z serii BLAST Pro odbędą się w Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych. Pierwsze mecze będzie można obejrzeć już dzisiaj o godzinie 23:00. Te w Miami zostały zaplanowane na 13 kwietnia. W obu wydarzeniach uczestnicy będą walczyć o nagrody z puli 250 000 dolarów. Można więc liczyć na udane widowisko, ciekawe pojedynki i masę emocji. Warto wspomnieć, że omawiane imprezy to nie tylko samo oglądanie klasycznych zawodów. Oprócz tego na widzów będą czekać ciekawe wywiady z graczami w formie programu "Funny Facts" oraz znane już z poprzednich edycji pojedynki zawodników na mapach Aim.

 

BLAST Pro Series to widowisko światowej klasy, które praktycznie w niczym nie odstaje od turniejów rangi Major. Mając doświadczenie w organizacji transmisji z największych wydarzeń esportowych, będziemy chcieli przygotować dla wszystkich kibiców widowisko na najwyższym poziomie - mówi Bartosz Wilczek, Head of Esports Fantasy Expo.

Zobacz także: O czym marzy fan esportu?

Fantasy Expo pozyskując prawa do transmisji, musi zapewnić odpowiednią oprawę i przestrzeń dla partnerów. Wszystkie rozgrywki będą wsparte profesjonalnym komentarzem ze strony Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz Esport Now. W obsadzie znalazły się takie osoby jak: Paweł "Saju" Pawelczak, Tomek "bandit" Borys i Karol "tecek" Kapczyński czyli profesjonalny oraz utytułowany zawodnik CS:GO, obecnie występujący w barwach drużyny Izako Boars. Z takim składem można liczyć na naprawdę udaną relację z BLAST Pro i raczej nikt nie powinien narzekać na nudę. Szkoda natomiast, że w turnieju nie ma nikogo z Polski. Co nie zmienia faktu, że czeka nas weekend z najlepszymi w świecie CS-a.

 

Mimo, że w turnieju nie zobaczymy polskich formacji to warto śledzić zmagania bowiem wystąpią najlepsze, światowej sławy zespoły. Nie zabraknie również Astralis - zwycięzców dwóch ostatnich turniejów rangi Major - dodaje Bartosz Semegin, Project Esport Manager z Fantasy Expo.

Do walki w São Paulo staną: Astralis, MIBR, FaZe Clan, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas oraz ENCE. Z kolei w Stanach Zjednoczonych zmierzą się Astralis, Natus Vincere, MIBR., Cloud9, Team Liquid i FaZe Clan. W harmonogramie przewidziana jest transmisja dwóch z trzech meczów w każdej fazie turnieju. Dokładną rozpiskę macie poniżej:

Kanał Twitch "Izaka"

Piątek (22.03):

 • Faza pierwsza - 23:00 Astralis vs. Team Liquid

Sobota (23.03):

 • Faza druga - 00:30 Astralis vs. ENCE
 • Faza trzecia - 17:00 Astralis vs. MIBR
 • Faza czwarta - 18:20 MIBT vs. Team Liquid
 • Faza piąta - 19:40 Astralis vs. Faze
 • Faza piąta - 19:40 ENCE vs. Team Liquid
 • Stand off - 21:00
 • Finał turnieju - 22:00

Kanał Twitch Esport Now

Piątek (22.03):

 • Faza pierwsza - 23:00 Mibr vs. ENCE

Sobota (23.03):

 • Faza druga - 00:30 NiP vs. Team Liquid
 • Faza trzecia - 17:00 Team Liquid vs. Faze
 • Faza czwarta - 18:20 Ence vs. Faze
 • Faza piąta - 19:40 ENCE vs. Team Liquid

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: