18

Dwa lata Pytamy.pl w rękach Wirtualnej Polski

Rzadko dostaje się informację prasową o serwisie, który się kiedyś stworzyło. Ja dziś dostałem taką notkę od Wirtualnej Polski na temat serwisu Pytamy.pl, który właśnie obchodzi swoje drugie urodziny pod skrzydłami WP. Pytamy.pl, którego byłem współautorem został stworzony w roku 2006. Od samego początku (no dobra, prawie od samego początku) wiedzieliśmy, że pomysł na stworzenie […]

Rzadko dostaje się informację prasową o serwisie, który się kiedyś stworzyło. Ja dziś dostałem taką notkę od Wirtualnej Polski na temat serwisu Pytamy.pl, który właśnie obchodzi swoje drugie urodziny pod skrzydłami WP. Pytamy.pl, którego byłem współautorem został stworzony w roku 2006. Od samego początku (no dobra, prawie od samego początku) wiedzieliśmy, że pomysł na stworzenie klasycznego serwisu typu Q&A był strzałem w dziesiątkę gdyż bardzo szybko przybywało nam użytkowników oraz osób zainteresowanych zakupem serwisu. W końcu w lipcu 2008 zdecydowaliśmy się na sprzedaż serwisu Wirtualnej Polsce a po kolejnym pół roku nasza przygoda z pytamy.pl całkowicie się zakończyła.

Do dziś jednak z dużym sentymentem zaglądam na Pytamy.pl – serwis według tego co podaje WP nadal się rozwija osiągając 1,2 miliona użytkowników miesięcznie i utrzymując wysoką liczbę nowych pytań i odpowiedzi. Co ciekawe od 2006 roku serwis nie zmienił się jeśli chodzi o formę graficzną i nadal ma nasz layout za który zapłaciliśmy ok 150 PLN :) – nie ma w tym oczywiście nic złego szczególnie, że doświadczenia niektórych serwisów z zmianą formy graficznej pokazują że czasem lepiej nie kombinować.

Poniżej pełna informacja prasowa o dwóch latach Pytamy.pl w Wirtualnej Polsce


Pytamy w WP