Startups

Duża szansa dla polskich startupów - trzy nowe programy wsparcia od Google

Grzegorz Ułan
Duża szansa dla polskich startupów - trzy nowe programy wsparcia od Google
9

Google uruchamia trzy nowe programy dla polskich startupów, które mają im pomóc we wczesnej fazie rozwoju dopasować swój produkt do potrzeb rynku. To też szansa dla młodych firm w fazie wzrostu, dzięki jednemu z programów mogą zyskać nowe rynki i klientów. Znowu startupy na etapie zaawansowanego rozwoju dostaną szansę ekspansji międzynarodowej, dzięki dotarciu do inwestorów i ekspertów z Doliny Krzemowej.

Jak tłumaczy Google w przesłanej informacji, w Polsce jest ponad 250 tys. programistów, jednak większość z nich pracuje w korporacjach, a tylko 16% w startupach. Z drugiej strony 1 na 2 deweloperów chciałby pracować w startupie lub samemu założyć firmę. Barierą okazują się jednak właśnie problemy z testowaniem i dopasowaniem produktu do rynku, zbudowaniem struktury organizacji i zarządzania zespołem, a także problemy z dotarciem do rynków zagranicznych.

Rafał Plutecki, szef Campus Warsaw:

Uruchamiając te programy, rozwiązujemy największe wyzwania stojące przed przedsiębiorcami technologicznymi: udany start, rozwój i skalowanie globalne. Każdy z tych programów przynosi polskim startupom międzynarodową wiedzę najwyższej jakości. Spotkania w ramach dwóch  z nich: Launchpad Start i Campus Residency, będą się odbywać w nowym, większym budynku Campus Warsaw, który otwieramy wiosną. Z kolei w ramach trzeciego polskie startupy zostaną zaproszone do stolicy światowej technologii − Doliny Krzemowej.

Launchpad Start − dla początkujących startupów

Pierwsza edycja Launchpad Start rozpocznie się w siedzibie Campus Warsaw 24 kwietnia, weźmie w niej udział 10 startupów i 50 mentorów, którzy będą udzielali im wsparcia. Program jest darmowy, Google nie obejmuje żadnych udziałów w uczestniczących startupach. Planowane są 4 edycje rocznie. Zainteresowane startupy mogą się zgłaszać poprzez ten formularz do 2 kwietnia br.

Campus Residency − dla startupów w fazie wzrostu

Program rozpoczyna się w czerwcu, nabór będzie przeprowadzany dwa razy w roku. Program jest darmowy, Google nie obejmuje żadnych udziałów w uczestniczących startupach. Zainteresowane startupy mogą się zgłaszać poprzez ten formularz do 11 kwietnia br.

Launchpad Accelerator − dla zaawansowanych startupów

Program rozpocznie się 17 czerwca br. w przestrzeni Google Developers Launchpad w San Francisco. Launchpad Accelerator jest darmowy, Google nie obejmuje żadnych udziałów w uczestniczących startupach. Startupy mogą się zgłaszać poprzez ten formularz do 24 kwietnia br.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu