Felietony

Odsiebie.pl już online - to jednak tylko hosting plików

Grzegorz Marczak
Odsiebie.pl już online - to jednak tylko hosting plików
24

Odsiebie.pl raczej nie ma nic wspólnego z zamkniętym przez policję serwisem Odsiebie.com (balansowanie na granicy prawa skończyło się tym, że w końcu któraś ze skarg nie została wysłuchana i był pretekst do zamknięcia serwisu). Jednak korzysta z nazwy, która jest w internecie na pewno rozpoznawalna...

Odsiebie.pl raczej nie ma nic wspólnego z zamkniętym przez policję serwisem Odsiebie.com (balansowanie na granicy prawa skończyło się tym, że w końcu któraś ze skarg nie została wysłuchana i był pretekst do zamknięcia serwisu). Jednak korzysta z nazwy, która jest w internecie na pewno rozpoznawalna. Chwyt raczej normalny w sieci i nie ma co się pytać prawników czy tak można, bo pewnie co prawnik to opinia - a nikt z nich nie zagwarantuje nam szans na wygranie procesu.

Wracając jednak do Odsiebie.pl - dzisiaj przez masz newsa dostałem, informację że serwis ruszył. Właścicielem odsiebie.pl jest amerykańska firma Dedibox Solutions Limited Liability Company a wszystkie serwery znajdują się w Holandii. Autorzy zarzekają się jednocześnie, że nie mają nic wspólnego z odsiebie.com - przez nic wspólnego rozumiem w tym przypadku jedynie inny podmioty zarządzające bo sam serwis to również hosting udostępniający wirtualną przestrzeń do przechowywania i wymiany plików.
Odsiebie.pl nie różni się więc niczym szczególnym od przeklej.pl, przyklej, doklej czy innych serwisów tego typu. Szanse na zrobienie czegokolwiek poza zamieszaniem związanym z domeną są więc raczej znikome. Nie sądzę aby pomógł też międzynarodowy charakter serwisu - na świecie jest tak duża konkurencja w tej kategorii, że naprawdę tylko cud może pomóc.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hosting plików