Moje przemyślenia

Duckie Deck wystartował czyli Polacy w finale konkursu w Dolinie Krzemowej! Trzymam kciuki

GM
Grzegorz Marczak
26

Tak da się! Udowadnia to właśnie ekipa Duckie Deck nowego polskiego serwisu, który swoją premierę miał dziś podczas konkursu LAUNCH Education & Kids w siedzibie Microsoftu w Mountain View. Z setek zgłoszonych startupów, projekt Polaków znalazł się w finałowej 30. Organizatorem konferencji jest Ja...

Tak da się! Udowadnia to właśnie ekipa Duckie Deck nowego polskiego serwisu, który swoją premierę miał dziś podczas konkursu LAUNCH Education & Kids w siedzibie Microsoftu w Mountain View. Z setek zgłoszonych startupów, projekt Polaków znalazł się w finałowej 30.

Organizatorem konferencji jest Jason Calacanis, internetowy przedsiębiorca, bloger. Co-founder konferencji TechCrunch 50, na której wystartowały m.in. Dropbox czy Yammer. Współtworzył m.in. Mahalo.com, Weblogs Inc., oraz telewizję internetową ThisWeekIn.

Czym jest Duckie Deck? Jest to platforma edukacyjna dla dzieci w wieku 2-5 lat. Gry i aplikacje mobilne wchodzące w skład Duckie Deck mają pobudzać u najmłodszych kreatywność, analityczne czy też strategiczne myślenie. Brzmi to dość poważnie jeśli mówimy o najmłodszych, wszystkie ofertowane zabawy były jednak tworzone pod okiem specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci, oraz doradców z różnych części świat. Z tego co widziałem po opisie (bo tak dokładnie nie zdążyłem się jeszcze zapoznać z serwisem) cześć platformy dedykowana jest rodzicom dzieci, którzy mogą ustalić balans pomiędzy różnego rodzaju zabawami edukacyjnymi dostępnymi w serwisie. Rodzice mają też podgląd do statystyk związanych z aktywnościami dziecka (raporty, wykresy itp).

Filmy prezentacyjnyScreen z gry

Screen z gry

Teraz słowo o tym kto się porwał na taki projekt. Otóż Duckie Deck jest tworzony przez doświadczoną ekipę odpowiedzialną za sukces ciufcia.pl. Mówimy więc tutaj o takich nazwiskach jak Rafał Han (CEO), Marek Przystaś (COO) oraz Mateusz Stec (CTO). Jest to ich pierwsza próba wyjścia na świat z serwisem globalny ale wierzę, że doświadczenie i wiedza jeśli chodzi o gry edukacyjne dla najmłodszych pomogą.

Właśnie rozmawiałem z Markiem na gtalku i zapytałem się jak jest podczas konferencji, czy warto się w takie coś pakować oraz jak im poszła prezentacja (czy mieli trudne pytania od jury, w którym zasiadają z tego co wiem również dzieci)

Marek bezpośrednio z konferencji LAUNCH:

Kości zostały rzucone, to nasz pierwszy projekt odpalony w USA. Bardzo polecam wszystkim polskim startupom zainteresowaniem sie tego typu konferencjami, jako miejscem do wystartowania. Ilość kontaktów, feedbacku jest bezcenna. Trzymajcie kciuki za Duckie Deck

Pytania nie były ciężkie, z prezentacją mogło pójść nieco lepiej. Ale zbieramy bardzo dużo gratulacji - duckie deck bardzo spodobał się uczestnikom konferencji. Podczas dwudniowego eventu zastosowaliśmy Quack Marketing - rozrzucając kilkaset gumowych kaczek po siedzibie Microsoftu (miejscu konferencji)

Nie pozostaje nic innego tylko trzymać kciuki za naszych!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup