Moje przemyślenia

Facebook jest już w Polsce większy od Onetu - przed nim jeszcze tylko Google

GM
Grzegorz Marczak
12

No to się porobiło. Kwietniowe wyniki megapanelu, pokazują że Facebook właśnie wyprzedził w Polsce pod względem realnych użytkowników nasz największy portal internetowy czyli Onet. I zrobił to zarówno jeśli chodzi o rankign grup jak również o ranking domen (różnica jest taka, że do grup w portalach...

No to się porobiło. Kwietniowe wyniki megapanelu, pokazują że Facebook właśnie wyprzedził w Polsce pod względem realnych użytkowników nasz największy portal internetowy czyli Onet. I zrobił to zarówno jeśli chodzi o rankign grup jak również o ranking domen (różnica jest taka, że do grup w portalach dochodzą wszystkie dodatki, kupione serwisy, kupiony czy też wypożyczony ruch - tymczasem domena to domena).

Tak więc w Kwietniu 2012 roku Facebook zanotował 13 621 913 realnych użytkowników (blisko 600 tysięcy więcej niż w Marcu) a Onet według rankingu domen 12 416 380 RU. Można powiedzieć, ze tak oto padł ostatni polski bastion w naszym internecie (w Kwietniu jeszcze był polski) i na podium nie został już nikt z naszych:)

Przed Facebookiem w Polsce jest jeszcze tylko Youtube i Google. YT prawdopodobnie za chwilę straci swoja pozycję vice lidera, natomiast Google które ma ponad 16 milionów RU będzie jeszcze chwilę stawiać opór.

Ps. Zwróćcie jeszcze uwagę jak zabawnie wygląda sytuacja Interia.pl i Chomikuj.pl, ciekawe kto za chwilę kogo będzie do grypy w Megapanelu dodawał :)

Wykres pochodzi z interaktywnie.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetFacebookmegapanelPBI