Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawostki

Świetne rozwiązanie dla fanów Dual SIM. Już nie będziesz musiał wybierać

JS
Jakub Szczęsny
9

Niektóre telefony wspierające standard Dual SIM (pozwalający na umieszczenie w urządzeniu dwóch kart SIM) każą nam wybierać - albo ładujemy do obudowy rzeczywiście dwa "plastiki" umożliwiające nam zalogowanie się do konkretnej sieci, albo mamy jeden plus kartę microSD. A co jeżeli nie chcecie wybierać? Wtedy z pomocą przychodzi FuZion.

Jak wspomniałem wyżej, niektóre telefony są przystosowane do jednoczesnej obsługi kart microSD / kart SIM w jednym slocie. To zaś oznacza, że osoby, które chcą mieć dostęp do dwóch numerów telefonu na jednym urządzeniu, muszą zrezygnować z możliwości dołączenia do sprzętu dodatkowej pamięci w formie karty microSD. Według twórców FuZion to nie w porządku i zaprezentowali kartę SIM i microSD w jednym. I co ciekawe, nie jest to absolutnie nowe rozwiązanie w ich wykonaniu - już w 2017 były przymiarki do stworzenia takiego akcesorium.

IDEMIA proponuje kompromis i jednocześnie mówi: nie musisz już kombinować

Wykorzystanie slotu w roli miejsca, w które wtykamy kartę microSD nie dezaktywuje możliwości umieszczenia w nim karty SIM. Co za tym idzie - niektórzy próbowali przyklejać jedno akcesorium do drugiego - po to, aby móc zagospodarować i możliwość komunikacji za pomocą dwóch numerów i rozszerzenie dostępnej pamięci. Oczywiście, takie rozwiązanie jest niezwykle ryzykowne - w przypadku uszkodzenia delikatnych części urządzenia, które odpowiadają za obsługę kart microSD / SIM tracimy gwarancję.

W trakcie MWC 2019 w Barcelonie, IDEMIA pokazywała możliwość wykorzystania "combo-karty" w popularnych smartfonach i takie rozwiązanie działało doskonale - bez ryzyka uszkodzenia telefonu komórkowego. Co bardzo istotne, FuZion w tym momencie obsługuje również pojemniejsze karty, które umożliwią wykorzystanie pełnego potencjału drzemiącego w możliwości rozszerzenia pamięci.

Celem twórcy FuZion - IDEMIA jest sprzedawanie swojego rozwiązania... operatorom sieci komórkowej, którzy z kolei będą oferować je swoim klientom. Tym samym uda się zagospodarować niszę, która jednocześnie ma ochotę na telefon z podwójnym slotem na karty SIM i jednocześnie - chcą wykorzystać również slot na microSD. Jak wynika z informacji pochodzących od samych twórców, takie rozwiązanie nie powinno być droższe niż standardowy nośnik pamięci dla telefonu komórkowego. Ale niestety, początkowo będzie co może istotnie wpłynąć na adopcję tego rozwiązania.

Problemem może być również e-SIM oraz rosnące pojemności smartfonów

To kolejny czynnik, który może istotnie wpłynąć na kondycję FuZion od IDEMIA. Może okazać się, że potencjalny rynek, który naturalnie wytworzył się przy pomocy podejścia producentów smartfonów nagle zniknie, bo stanie się ofiarą postępu całego rynku. Wtedy pomysł na kartę SIM i microSD w jednym może zwyczajnie upaść. Twórcy jednak w dalszym ciągu wierzą, że FuZion ma szansę na powodzenie - wiele w tej kwestii do powiedzenia będą mieć również operatorzy sieci komórkowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: