Po Godzinach

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Dark, jednego z najlepszych seriali na Netflix

Paweł Winiarski
Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Dark, jednego z najlepszych seriali na Netflix
0

Dark to moim zdaniem jeden z najlepszych seriali, jakie można znaleźć na platformie Netflix. Strzał w dziesiątkę, który jednocześnie pokazuje moc materiałów przygotowywanych na wyłączność dla tego serwisu. Rozpoczęły się właśnie zdjęcia do drugiego sezonu. Co nowego?

25 czerwca ruszyła produkcja drugiego sezonu Dark, w planach jest 8 trwających po godzinie odcinków. Materiał będzie kręcony w Berlinie i okolicach, a do opowieści mają zostać dodane zarówno nowe postacie, jak i płaszczyzny czasowe (z przeszłości i przyszłości). Scenariusz do wszystkich nowych odcinków został napisany przez Jantje Friese, za reżyserię odpowiada Baran bo Odar, a za produkcję Widemann & Berg Television oraz Quirin Berg i Max Wiedemann, którzy wspólnie z Friese i Odarem pełnią także funkcję producentów wykonawczych.

Rozszerzono również obsadę, do której dołączyli Sylvester Groth, Winfried Glatzeder i Sandra Borgmann, którzy zagrają u boku znanych z pierwszego sezonu Louisa Hofmanna, Jördis Triebel, Lisy Vicari i Olivera Masucciego.

Czego oczekuję po drugim sezonie Dark?

Dark to prawdziwa netfliksowa perełka i seansem pierwszego sezonu byłem wręcz zachwycony. Mam wrażenie, że język niemiecki i trochę inny niż amerykański styl prowadzenia historii, to jedne z najlepszych elementów tego serialu. Trzeba jednak pamiętać, by oglądać go w skupieniu, sporo tu wątków, w których nieuważny widz może się szybko pogubić, a szkoda byłoby nie wiedzieć co, jak, gdzie i kiedy.

Niestety ostatni odcinek, a w zasadzie końcowa scena ostatniego odcinka była zwyczajnie słaba - i to z nią wiążą się moje największe obawy co do drugiego sezonu Dark. Nie chcę spoilować, bo pewnie nie wszyscy widzieli pierwszą opowieść, ale kierunek w jakim to zmierza jest trochę niepokojący - zbyt nijaki, oklepany. Choć trudno uwierzyć, żeby nagle z intrygującego, tajemniczego serialu zrobiła się prosta w odbiorze papka, jaką znamy z wielu innych filmów.

Nie wiemy kiedy drugi sezon Dark pojawi się na platformie Netflix, zapomniałbym jednak o 2018 roku i nastawiał się raczej na rok 2019. A czy jest na co czekać? Moim zdaniem tak.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu