Moje przemyślenia

DropMySite.com - ciekawy startup do backupu naszego serwisu internetowego

GM
Grzegorz Marczak
9

Ciekawy pomysł na to aby usprawnić proces backupu naszego serwisu internetowego lub naszej poczty email. DropMySite.com oferuje nam możliwość jak twierdzą autorzy bezpiecznej kopii zapasowej naszych zasobów z FTP, naszej bazy danych lub naszej poczty email dostarczanej przez największych dostawców t...

Ciekawy pomysł na to aby usprawnić proces backupu naszego serwisu internetowego lub naszej poczty email. DropMySite.com oferuje nam możliwość jak twierdzą autorzy bezpiecznej kopii zapasowej naszych zasobów z FTP, naszej bazy danych lub naszej poczty email dostarczanej przez największych dostawców takich jak Yahoo, Hotmail, Gmail itp. Dodatkowo możemy ustawić automatyczne kopie bezpieczeństwa wykonywane o określonym przez nas czasie.

Jeśli chodzi o obsługę serwisu to jest ona dość banalna. Główny ekran podzielony mamy na 3 obszary czyli Website, Database i Mail. W pierwszym podajemy dane do naszego FTP, w drugim namiary i logowanie do naszej bazy a trzeci jest dla tych którzy chcieliby zabezpieczyć własną pocztę.

W DropMySite.com w pakiecie darmowym dostajemy 2GB przestrzeni na kopie naszych danych, jeśli natomiast skorzystamy z programu partnerskiego to możemy zwiększyć tę powierzchnię do 4GB. I pojemność jest właściwie jedynym ograniczeniem w tym narzędziu ponieważ możemy definiować tyle baz danych i dysków ftp czy kont pocztowych ile tylko chcemy.Muszę przyznać, że bardzo dobry pomysł na usługę i jedyną wątpliwość jaką można mieć to podawanie wszystkich danych do naszego serwisu czy konta pocztowego na nieznanej nam stronie. Twórcy serwisu uspokajają jednak, że bezpieczeństwo jest dla nich priorytetową sprawą. Wdrożyli technologię Secure Socket Layer, wszelkie dane są szyfrowane i dostępne jedynie dla użytkowników (bez dostępu dla pracowników DropMySite.com)

Ryzyko jednak zawsze istnieje - umówmy się jednak, że nie jest to narzędzie dla dużych portali internetowych tylko dla małych stron i blogów których autorzy chcą się zabezpieczyć przed nagłą utratą dostępu do własnej strony czy poczty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu