Świat

Dropbox odbierze użytkownikom promocyjną przestrzeń, jeśli oszukiwali

JR
Jan Rybczyński
26

Dość głośno było o promocji Dropboksa w połączeniu z HTC - każdy kto zaloguje się do Dropbox z mobilnego klienta zainstalowanego na telefonie wyposażonego w HTC Sense 4.0 dostaje w promocji 23 GB pojemności na okres dwóch lat. To kuszący kąsek, również dla tych, którzy telefonów HTC nie posiadają i...

Dość głośno było o promocji Dropboksa w połączeniu z HTC - każdy kto zaloguje się do Dropbox z mobilnego klienta zainstalowanego na telefonie wyposażonego w HTC Sense 4.0 dostaje w promocji 23 GB pojemności na okres dwóch lat. To kuszący kąsek, również dla tych, którzy telefonów HTC nie posiadają i nie zamierzają kupować. Gdzie jest potrzeba znajdzie się i rozwiązanie. Powstał zmodyfikowany klient Dropbox, który udawał, że jest zainstalowany na urządzeniu z HTC Sense 4.0, pozwalając zyskać promocyjną przestrzeń użytkownikom innych telefonów z Androidem. Sielanka jednak nie trwała długo i Dropbox zorientował się, że użytkownicy oszukują.

Tak naprawdę nie było to specjalnie trudne. Po prostu na rynku USA nie ma jeszcze nowych telefonów HTC, wiec jeżeli ktoś skorzystał z promocji już teraz, to znaczy, że tak naprawdę nie posiada telefonu HTC. Tak więc o ile aplikacja udająca telefon z Sense 4.0 była sprytna, upublicznienie jej dużo przed czasem niekoniecznie.

Z jakimi konsekwencjami musi się liczyć osoba, która postanowiła dodać sobie promocyjną przestrzeń pomimo braku Sense 4.0? Przede wszystkim Dropbox już odebrał promocyjną przestrzeń użytkownikom, którym się ona nie należy. Wielkość kont takich osób wróciła do stanu sprzed promocji. Wygląda na to, że obejdzie się bez poważniejszych konsekwencji. Nie ma na razie mowy ani o zamykaniu kont, ani o innych, poważniejszych następstwach. Najwyraźniej Dropbox na tyle ceni swoich użytkowników, że nie chce dawać im dodatkowych powodów, żeby przestali korzystać z serwisu, nawet jeżeli postąpili nie do końca uczciwie.

Cała informacja udzielona przez Dropbox na forum brzmi następująco i można ją znaleźć tutaj:

The official Dropbox 23GB HTC promotion will not start until sometime early this month, when the devices are released. To earn the extra 23GB of extra Dropbox space you will need to link your HTC Sense 4.0 device to your Dropbox account and complete “Get Started.”

The method to earn 23GB that is being circulated on the XDA Developers forum and on other blogs and forums is illegitimate. We plan to remove any space received using this method.

Downloading apps from unknown sources is not a good idea, as they might have been modified to include malicious code. We strongly recommend that you only install the Android Dropbox app via Google Play (formerly known as the the Android Market) or from official download links on Dropbox.com.

I hope this helps.

best,
Sean

Jak podaje serwis The Next Web, HTC niedawno zamknęło swój własny serwis pozwalający przechowywać dane użytkowników w chmurze i podjął współprace z Dropboksem. Pozostawienie tego rodzaju usługi firmie która się w tym specjalizuje i pozwala łatwo synchronizować dane z wieloma urządzeniami było raczej dobrym posunięciem. Jak widać, promocja cieszy się popularnością jeszcze zanim tak naprawdę ruszyła. Pojemność w sumie 25 GB za darmo na 2 lata jest naprawdę atrakcyjna i dla większości w zupełności wystarczająca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

promocjaDropboxHTC