Internet

Dropbox zaprasza do testowania nowej wersji aplikacji na komputery

Piotr Kurek
Dropbox zaprasza do testowania nowej wersji aplikacji na komputery
8

Dropbox od dłuższego czasu się zmienia. Teraz przyszła pora na zupełnie nowy wygląd i nowe rozwiązania w aplikacji przeznaczonej na komputery PC i Mac, z których już wkrótce skorzystają wszyscy użytkownicy usługi.

O tym, że Dropbox szykuje się do odświeżenia swojej aplikacji webowej, komputerowej, jak i mobilnej wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Firma informowała swoich użytkowników, że szykuje się na wprowadzenie zmian, które poprzedzone zostały zaprezentowaniem odświeżonej kolorystyki i zapowiedzi dużych zmian w samej usłudze. Dziś zaprezentowano nową wersję aplikacji przygotowaną na komputery z systemem Windows i macOS, która w najbliższym czasie trafi do wszystkich użytkowników.

Zobacz też: Korzystacie z darmowego Dropboxa? Uwaga, nadchodzi bardzo irytująca zmiana

Odświeżony Dropbox oprócz nowego, czytelniejszego interfejsu, ma być dużo przyjemniejszy w użytkowaniu — zarówno dla użytkowników, którzy z usług korzystają w celach prywatnych, jak i tych, którzy używają jej w czasie pracy. W aplikacji pojawią się zmiany ułatwiające nawigacje po folderach, udostępnianie plików, czy tworzenie skrótów i linków do wygodniejszego dzielenia się konkretną zawartością ze znajomymi, czy współpracownikami. Dużą zmianą jest też przemodelowany pasek wyszukiwarki, który oferować ma szybsze i łatwiejsze odnajdywanie interesujących nas treści.

Nowa aplikacja Dropbox dostępna w programie Early Access

Jednak zanim nowa aplikacja Dropbox rozgości się na naszych komputerach na dobre potrzebne są jeszcze testy, w których udział może wziąć każdy. Rejestrując chęć udziału w programie Early Access, mamy szansę przetestować nowe rozwiązania zanim te trafia do wszystkich. Niestety firma nie podaje konkretnych dat startu całego przedsięwzięcia, a jedyna wzmianka na ten temat sugeruje, że testy rozpoczną się lada chwila. Wszelkie informacje dotyczące nowej aplikacji i programu Early Access znajdziecie na oficjalnych stronach aplikacji Dropbox na komputery.

Zobacz też: Rozszerzenia w Dropbox. Czekaliśmy na nie długie lata

Przedstawiciele Dropboxa poinformowali również, że już wszyscy użytkownicy platformy mają bezpośredni dostęp do rozwiązań oferowanych przez Google — mowa tu o narzędziach do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, czy prezentacji. Przez kilka ostatnich miesięcy dostęp do Google Docs, Sheets i Slides był ograniczony wyłącznie dla klientów korporacyjnych, jednak od dziś z tych aplikacji mogą skorzystać także pozostali użytkownicy. Wprowadzono także integrację z platformą Slack.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu