Netflix

Twórcy Sherlocka przygotowują Draculę dla Netflix - oto pierwsze zdjęcia!

Konrad Kozłowski
2

W epoce remake'ów i rebootów chyba nikogo nie dziwi pomysł Netfliksa i BBC One. A powrót Draculi może okazać się jedną z ciekawszych premier - oto pierwsze zdjęcia z serialu!

Nowy Sherlock się udał, więc i Dracula ma spore szanse na sukces

Sherlock Holmes w nowoczesnym Londynie? Nie jeden fan wielkiego detektywa zadawał sobie to pytanie, zastanawiając się, w jaki sposób BBC ukaże Sherlocka w zupełnie innych okolicznościach, niż z których słynie. Okazało się, że popularność serialu eksplodowała i to na tyle, że realizacja kolejnych sezonów była wręcz formalnością, a debiuty nowych odcinków były jednymi z najbardziej wyczekiwanych na rynku.  Mark Gatiss i Steven Moffat, którzy pisali scenariusz do Sherlocka, teraz przygotowują fabułę Draculi.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o serialu Sherlock

Obsada i twórcy Draculi dla Netflix

Serial będzie oparty na klasycznej opowieści Brama Stokera, w planach są trzy części, w który zobaczymy między innymi takich aktorów jak: Lyndsey Marshal (Trauma, Liga Dżentelmenów), Chanel Cresswell (The Bay, To właśnie Anglia), Matthew Beard (Była sobie dziewczyna, Gra tajemnic), Lydia West(Rok za rokiem), Paul Brennen (Wild Bill, Happy Valley), Sarah Niles (Catastrophe, Beautiful People), Sofia Oxenham (Poldark - Wichry losu, Grantchester), John McCrea(Everybody’s Talking About Jamie, Piękny kraj), Phil Dunster (Humans, Save Me) oraz  Millicent Wong. Reżyserami odcinków będą Jonny Campbell (The Informer, Westworld), Damon Thomas (Obsesja Eve, Dom Grozy) i Paul McGuigan (Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu, Sherlock).

W głównej roli zobaczymy Claesa Banga, którego możecie oglądać na pierwszych zdjęciach z serialu. To nie pierwsza koprodukcja Netfliksa i BBC, i nie pierwszy raz, gdy stosowany będzie następujący model dystrybucji: widzowie w Wielkiej Brytanii zobaczą nowe odcinki serii na kanale BBC One, zaś pozostali będą mogli skierować się ku Netfliksowi. Data premiery nie została jeszcze podana, nie otrzymaliśmy też żadnych dodatkowych materiałów, jak zwiastun - na to wszystko będzie trzeba jeszcze odrobinę zaczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu