Konsole

Dołącz do PS+ na miesiąc i sprawdź, czy chcesz zostać Plusowiczem

Paweł Winiarski
Dołącz do PS+ na miesiąc i sprawdź, czy chcesz zostać Plusowiczem
30

Od chwili zakupu PlayStation 4 co roku wykupuję roczny abonament PlayStation Plus. Nie ukrywam, że to finansowo najbardziej korzystna opcja, ale rozumiem, że nie każdy jest do takiej rocznej deklaracji przekonany. Właśnie dla takich osób istnieje opcja miesięcznego dostępu, dzięki której za 27 złoty...

Od chwili zakupu PlayStation 4 co roku wykupuję roczny abonament PlayStation Plus. Nie ukrywam, że to finansowo najbardziej korzystna opcja, ale rozumiem, że nie każdy jest do takiej rocznej deklaracji przekonany. Właśnie dla takich osób istnieje opcja miesięcznego dostępu, dzięki której za 27 złotych mogą przekonać się o tym, czy chcą na dłuższy czas dołączyć do grona Plusowiczów.

Czym jest PlayStation Plus?

PS+, zwane w skrócie Plusem, to abonamentowa usługa związana z konsolami Sony. Dzięki niej posiadacze konsol PlayStation otrzymują co miesiąc darmowe gry na trzy platformy (do pobrania ze sklepu w PlayStation Network), dodatkowe rabaty oraz możliwość grania online na konsoli PlayStation 4.

Nie tylko PlayStation 4

Choć wiele osób zarzuca Sony, że chce pobierać dodatkowe opłaty za możliwość zabawy w trybach sieciowych, identyczne obostrzenie praktycznie od zawsze dotyczyło konkurencyjnej usługi Xbox Live od Microsoftu. Warto dodać jednak, że konieczność posiadania abonamentu przy rozgrywkach sieciowych dotyczy wyłącznie konsoli PlayStation 4. Jeśli posiadacie PlayStation 3 lub PlayStation Vita, takiej zależności już nie ma.

https://www.youtube.com/watch?v=4AL5QyN7ou4

No właśnie, wspominam o PS3 i PS Vita nie bez powodu. PlayStation Plus dotyczy bowiem również tych konsol. W grudniu posiadacze PS4 mogą w ramach abonamentu pograć bezpłatnie w Gauntlet: Slayer Edition i King's Quest - Chapter 1: A Knight to Remember, w tym samym czasie swoje gry dostali również właściciele PS3 i PSV. Właściciele stacjonarnej konsoli poprzedniej generacji mogą ograć świetne Far Cry 3: Blood Dragon i wprowadzające w zimowe klimaty SSX, posiadacze przenośnej Vity natomiast w zaskakująco dobre Rocketbirds: Hardboiled Chicken i nastawione na kooperację Freedom Wars. Jeśli więć posiadacie trzy sprzęty japońskiego koncernu, w grudniu czeka na Was aż 6 gier.

Zniżki!

Abonament PlayStation Plus to nie tylko darmowe gry co miesiąc i dostęp do trybów sieciowych na PlayStation 4. W sieciowym sklepie PlayStation regularnie pojawiają się atrakcyjne cenowo promocje i rabaty dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus. Chociażby teraz - 70% taniej kupicie świetny Bastion (18,90 zł zamiast 63 zł) czy kultowe Another World (również 70% taniej - 9,90 zł zamiast 33 zł). Oczywiście nie zawsze zniżki są tak wysokie, ale często promocje mogą kojarzyć się ze steamowymi wyprzedażami, których przecież konsolowcy tak bardzo zazdroszczą osobom grającym na PC.

PlayStation Plus

Dla mnie PlayStation Plus to coś nieodłącznie związanego z konsolami PlayStation i choć nie zawsze udaje i się sprawdzić gry udostępniane w usłudze (czasem mnie nie interesują, czasem nie wystarcza czasu), przyzwyczaiłem się do comiesięcznych „darmówek”. Gram też dużo w sieci na PlayStation 4, nie wyobrażam więc sobie braku takiej możliwości. Jeśli jednak się wahacie, miesięczny dostęp za 27 złotych wydaje się być fajną opcją na sprawdzenie usługi - bo to bez wątpienia pomoże podjąć decyzję o ewentualnym zakupie dłuższego abonamentu.

Artykuł powstał we współpracy z PlayStation Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu