Filmy

Doktor Sen w nowym zwiastunie. Ewan McGregor zachwyca w adaptacji Kinga

Weronika Makuch
Doktor Sen w nowym zwiastunie. Ewan McGregor zachwyca w adaptacji Kinga
2

Otrzymaliśmy pełny i ostatni zwiastun nadchodzącej kontynuacji Lśnienia.

W sieci pojawił się ostatni zwiastun reklamujący film Doktor Sen. Kontynuacja Lśnienia zapowiada się całkiem obiecująco. Film już w zapowiedzi mocno czerpie z poprzednika sprzed lat. Od premiery Lśnienia minęło prawie 40 lat! To kawał czasu, w trakcie którego kino zdążyło przejść sporą przemianę. Przez te wszystkie lata wciąż pojawiały się kolejne ekranizacje rozmaitych powieści Stephena Kinga, bo na to moda nie minie chyba nigdy. Jestem bardzo ciekawa, czy Doktor Sen zaliczy się w poczet tych udanych, czy tych, o których wolelibyśmy zapomnieć.

Doktor Sen na ekranach kin zagości 8 listopada

Obsada Doktora Sen jest, muszę przyznać, całkiem imponująca. Odtwórcą głównej roli został Ewan McGregor (TranspotingIdol), w którego umiejętności nie wątpię ani przez moment. Oprócz niego na ekranie zobaczymy między innym Rebbecę Ferguson (Mission: Immpossible – Rouge NationBiała królowa) i Bruce’a Greenwooda (Miłość bez końcaPieśń słonia). Reżyserem filmu jest Mike Flanagan, który stworzył już jedno dzieło na podstawie książki Kinga – Grę Geralda.

To: Rozdział 2 jest niepokojący i lepszy od poprzednika – recenzja

Książkowy Doktor Sen znacznie różni się od Lśnienia. Powieści te zostały napisane w innym stylu, straszą w odmienny sposób. Produkcja Kubricka z 1980 roku była tylko luźną adaptacją powieści Kinga. Twórcy nadchodzącego filmu zapewniają natomiast, że Doktor Sen trzyma się książkowej historii dość wiernie. Dla fanów Kinga jest to równie pocieszające, jak i przerażające. Czy twórcom uda się stworzyć dobry film grozy? Do tej pory powieści mistrza horrorów miały raczej szczęście do ekranizacji. Oczywiście trafiło się trochę dziegciu w tej beczce miodu, ale ogólnie nie mamy na co narzekać.

Czasem doskonałym scenariuszem jest książka. Najlepsze filmy na podstawie powieści

Film przedstawi nam historię dorosłego Dannyego Torrance'a, czyli syna głównego bohatera z Lśnienia. Mężczyzna posiada zdolności psychiczne, które zaczynają mu się dość mocno dawać we znaki. Spotyka dziewczynkę, która posiada podobne umiejętności co on. Stara się ochronić małą przed kultem o niepokojącej nazwie Prawdziwy Węzeł. Jego członkowie polują na dzieci, które zostały obdarzone mocami, aby wykorzystać je do osiągnięcia nieśmiertelności. Bohaterów czeka trudna przeprawa i walka o życie, w której będą musieli zmierzyć się z licznymi przeciwnościami niekoniecznie umiejscowionymi w naszym realnym i materialnym świecie. Na pewno nie będzie im łatwo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu