Microsoft

Doczekaliśmy się zwiększenia bezpieczeństwa na kontach Microsoft - warto skorzystać

Konrad Kozłowski
Doczekaliśmy się zwiększenia bezpieczeństwa na kontach Microsoft - warto skorzystać
7

Gdy spojrzymy na konkurencję (Google) to wydaje się, że Microsoft nie bierze na poważnie bezpieczeństwa kont swoich użytkowników. Pomijając jednak sporą zwłokę we wprowadzeniu zapowiadanych zmian, należy się cieszyć że ogłoszone dziś poprawki mają pojawić się na wszystkich kontach na przestrzeni naj...

Gdy spojrzymy na konkurencję (Google) to wydaje się, że Microsoft nie bierze na poważnie bezpieczeństwa kont swoich użytkowników. Pomijając jednak sporą zwłokę we wprowadzeniu zapowiadanych zmian, należy się cieszyć że ogłoszone dziś poprawki mają pojawić się na wszystkich kontach na przestrzeni najbliższych dni.

Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to naturalnie opcja podglądu ostatnich aktywności na naszym koncie, gdzie wyszczególnione zostały udane i nieudane logowania. Dostępne tam są takie informacje jak urządzenie/aplikacja użyta do logowania oraz lokalizacja z jakiej nastąpiło zalogowanie. Jeżeli jednak zorientujemy się, że jedno z zakończonych sukcesem logowań nie powinno pojawić się w rejestrze, możemy to zgłosić klikając na "to nie byłem ja" i przejść cały proces zabezpieczenia nas przed kolejnym tego typu włamaniem.

Jeżeli korzystacie z dwuetapowego mechanizmu weryfikacji podczas logowania, to dobrą nowiną będzie wprowadzenie tak zwanego "kodu do odzyskiwania", który pozwoli na dostęp do konta w momencie, gdy podczas logowania jeden z elementów zawiedzie (telefon, bądź drugi adres e-mail). Co ważne, taki kod możemy wygenerować również w sytuacji, gdy nie uruchomiliśmy na koncie dwuetapowej weryfikacji. Kod ten musimy zapisać w bezpiecznym miejscu, ponieważ należy traktować go jak "klucz zapasowy do naszego domu". W jednej chwili aktywny może być tylko jeden taki klucz, wygenerowanie nowego powoduje że wcześniejszy staje się bezużyteczny.

Od teraz będziemy mogli także decydować o tym na jakie urządzenie czy adres wysyłane będą powiadomienia związane z bezpieczeństwem konta. Microsoft zwraca również uwagę na to jak istotne jest dla firmy nasze zdanie, dlatego każda opinia i sugestia będzie mile widziana. Macie jakieś życzenia?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftBezpieczeństwokonto