Yahoo

Dobrze być pracownikiem Yahoo!

Konrad Kozłowski
Dobrze być pracownikiem Yahoo!
13

Jak uczynić z firmy miejsce, gdzie każdy będzie chciał pracować? Można to zrobić na wiele sposobów, Marissa Mayer postanowiła zaoferować pracownikom Yahoo! darmowy smartfon. Co ciekawe do wyboru są aż trzy warianty: iPhone 5, Nokia Lumia 920 i jeden z topowych smartfonów z systemem Android. Czegoś b...

Jak uczynić z firmy miejsce, gdzie każdy będzie chciał pracować? Można to zrobić na wiele sposobów, Marissa Mayer postanowiła zaoferować pracownikom Yahoo! darmowy smartfon. Co ciekawe do wyboru są aż trzy warianty: iPhone 5, Nokia Lumia 920 i jeden z topowych smartfonów z systemem Android. Czegoś brakuje Wam w tym zestawieniu? No właśnie, nie ma tam żadnego modelu BlackBerry.

"Smart Phone, Smart Fun" - pod taką właśnie nazwą ruszyła ta inicjatywa. Bussines Insider wszedł w posiadanie jednego z e-maili rozesłanych do pracowników Yahoo!, w którym przeczytać można o porzuceniu przez firmę smartfonów od BlackBerry. Wśród oferowanych modeli z Androidem pojawiły się Samsung Galaxy SIII oraz HTC One X i HTC EVO 4G LTE, które dopełniają listę zaraz za iPhonem 5 i Lumią 920. Na tym jednak nie koniec - Yahoo zobowiązało się do pokrywania miesięcznych kosztów związanych z korzystaniem z telefonu.

Jest to kolejny cios dla RIM-u, który prawdopodobnie nie będzie w stanie zaprezentować urządzeń z nowym systemem BB10 do końca tego roku. Co ciekawe, najwięcej zyskuje na tym Microsoft, którego Windows Phone "przeskoczył" w 8 kluczowych dla tego segmentu rynkach. Decyzja nie jest w żadnym wypadku przypadkowa - Mayer argumentuje ją w taki sposób:

"Pragniemy, by nasi pracownicy posiadali urządzenia podobne do tych, których używają nasi użytkownicy, byśmy mogli myśleć i pracować jak większość z nich."

Przyznam szczerze - inicjatywa jest jak najbardziej zrozumiała i pomimo mojej sympatii wobec produktów BlackBerry, nie jestem zdziwiony, że żaden z najnowszych modeli nie został zaoferowany przez Yahoo!. Od jakiegoś czas prym wiodą dwa systemy mobilne (iOS i Android), a najwyraźniej do gry wchodzi kolejny gracz - Windows Phone od Microsoftu. Ostatnia prezentacja Nokii wzbudziła przede wszystkim pozytywne emocje i naprawdę wiele osób niecierpliwie oczekuje premiery najnowszych urządzeń z serii Lumia z Windows Phone 8 na pokładzie.

Typuję, że najczęściej wybierany smartfonem z listy będzie iPhone 5, a jakie jest Wasze zdanie? Który z tych modeli Wy byście wybrali?

Źródło, grafika: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YahooMarissa Mayer