Moje przemyślenia

Do Barcelony na BOB-a i przy okazji na MWC

GM
Grzegorz Marczak
2

Wybrałem się pierwszy raz na wycieczkę na targi Mobile World Congress. Rozmiar tej imprezy przeraża na tyle, że potrzebny jest naprawdę dobry plan na taką konferencje aby z niej efektywnie skorzystać. Osobiście nie nastawiam się na relacjonowanie tego co zobaczę i prowadzenie relacji na żywo. Nie...

Wybrałem się pierwszy raz na wycieczkę na targi Mobile World Congress. Rozmiar tej imprezy przeraża na tyle, że potrzebny jest naprawdę dobry plan na taką konferencje aby z niej efektywnie skorzystać. Osobiście nie nastawiam się na relacjonowanie tego co zobaczę i prowadzenie relacji na żywo.

Nie będzie to miało większego sensu ponieważ dużo lepsze i składniejsze będą informacje od mediów, których w Barcelonie nie ma i mają czas na przetrwanie wszystkich doniesień, przygotowanie zgrabnych informacji i publikacje.

Moim celem na tegorocznym MWC jest poznanie ciekawych ludzi z świata mobilnego, spotkanie z paroma dużymi firmami takimi jak Mozilla, Samsung, Nokia, HTC, Groupon itp (gdybyście mieli pytania do tych firm to proszę o maila - mam umówione kilka wywiadów więc chętnie zapytam).

Najbardziej jednak ekscytująco w mojej wycieczce do Barcelony zapowiada się tytułowy Bob czyli Bubble Over Barcelona. To taka mini konferencja, podczas której w luźnej atmosferze będziemy rozmawiać o tym co dzieje się w świecie mobilnym, o gorących "startupach" z tego obszaru i o perspektywach rozwoju. No i do tego kupa czasu na ciekawy networking.

Ekipa jaka spotka się na Bobie jest imponująca. Będą tam reprezentanci między innymi takich firm jak Foursquare, ShopSavvy, Twilio, Box, Xylogic, Techcrunch, Venturebeat, All Things D czy CNET. Nie wspominając już o funduszach inwestycyjnych i podobnych.

Tak więc liczę na bardzo merytoryczne dyskusje, ciekawe historie i nowe znajomości. Postaram się jak najdokładniej zrelacjonować właśnie tę część mojej wycieczki do Barcelony.

Jeśli ktoś z czytelników AW jest w Barcelonie czy też się wybiera proszę o info na maila - chętnie się spotkam przy szklaneczce dobrego trunku, aby wieczorem porozmawiać o życiu:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MWC